Věřil jsem, že Sparta derby zvládne, říká její bývalý trenér Michal Horňák

Přidat na Seznam.cz

Fotbalový trenér Michal Horňák (na snímku) ještě před rokem vedl po odvolání Pavla Vrby jako hlavní kouč pražskou Spartu v závěru ligy i ve finále pohárové soutěže. Poté po něm převzal žezlo Brian Priske. Horňák pak podzim strávil na trenérské lavičce béčka pražské Sparty a od ledna je trenérem Viktorie Žižkov, lídra ČFL.

Bývalý obránce, který jako hráč získal se Spartou deset mistrovských titulů a je mistrem Evropy z roku 1996, sleduje fotbalové dění na všech frontách. A to i z toho pohledu, že je při práci v žižkovském klubu současně asistentem trenéra české reprezentační „jedenadvacítky“.

Po zápase Žižkova v Ústí nad Labem se Horňák ochotně podělil o svoje postřehy v rozhovoru pro SportDeník.cz.

Začněme nejprve největší aktualitou. Co říkáte na vývoj situace v čele tabulky první ligy?

Už před derby Sparta-Slavia jsem tvrdil, že pokud vyhraje Sparta, což se stalo, tak bude mít krůček k titulu. Momentálně má pětibodový náskok a do konce zbývají tři kola. To je optimální pozice. V případě remízy nebo prohry Sparty by to bylo ještě otevřené, ale věřil jsem tomu, že Sparta derby zvládne.

Dá se říci, že díky širšímu záběru jste takříkajíc v obraze, pokud jde o český fotbal?

Vedl jsem sparťanské áčko i béčko, teď působím v ČFL. Myslím, že mám dokonalý přehled o hráčích včetně mládeže. Chodím samozřejmě na první ligu, v níž je řada reprezentantů do jedenadvaceti let. Byl jsem třeba i na zápase Bohemians s Jabloncem apod.

Jak se vám daří kombinovat vlastní trenérskou práci s dalšími aktivitami kolem fotbalu?

Blíží se závěr ČFL, v níž chceme s Viktorií Žižkov uspět. Po první lize přijde reprezentační kemp jedenadvacítky v přípravě na mistrovství Evropy. A další věci? Byl jsem například komentovat derby Sparta-Slavia na jednom internetovém sportovním webu. I to se mi docela líbí. Dokud mám zatím energii, tak mě to baví.

Zdroj: autorský článek