Velký talent na rok zmizel v zahraničí. Nyní je zpět, chce pomoci Brnu do první ligy

Přidat na Seznam.cz

Když osmnáctiletý hráč vsítí během půl roku 11 branek, všichni fotbaloví experti i fanoušci zbystří. Je to velmi slušné číslo, které nijak neznehodnocuje ani ta skutečnost, že toho mladík dosáhl ve druhé české lize. Řeč je o Denisi Alijagićovi, kterému se tolik branek povedlo před dvěma lety vsítit v dresu Vlašimi. V té době byl rodák z Prahy, ale s bosenskými kořeny, hráčem Slavie. Sešívaní ho následně poslali na hostování do Liberce, kde si odbyl svou prvoligovou premiéru. Poté ještě v libereckém dresu nastoupil do pěti zápasů, ale více přiležitostí už pod Ještědem nedostal.

Alijagić se nakonec rozhodl, že se už do Slavie nevrátí a zamířil za prestižním angažmá do řeckého Olympiakosu. Jenže ani zde mu pšenka nekvetla… Do áčka se neprosadil, a proto letos v únoru odešel na hostování do slovinského Mariboru. A nyní se po roce vrací do Česka, avšak už ne do Prahy, ale přijal nabídku z brněnské Zbrojovky. „Těším se hodně, jelikož lidé z vedení společně s trenérem na mě udělali neskutečný dojem. Mou hlavní motivací byla jednoznačně snaha celého klubu mě do Brna přivést a představa projektu, který se v Brně buduje. Osobně si hlavně přeju získat co nejrychleji herní praxi a dostat se lidem zpět do povědomí. Předvést, co v sobě mám, a pomoci tak k postupu do ligy, což je jasně největší cíl,“ řekl Alijagić pro klubový web.

Ve Zbrojovce je jednoznačně útočníkem číslo jedna Jakub Řezníček. „Přicházím s tím, že je v týmu velká konkurence, takže budu rád za každou příležitost na pozici, kde to bude zrovna potřeba,“ říká s respektem Alijagić.

„Jsme rádi, že je Denis nakonec tady a pod smlouvou, protože v něm vidíme možnost okamžité pomoci a zároveň příslib do budoucna,“ uvedl sportovní manažer Zdeněk Psotka.

I když Alijagić na rok zmizel z očí fotbalové obce, reprezentační trenéři mládežnických výběrů ho jistě sledovali a nyní ho tedy budou mít ještě více na očích. Snad Alijagić ještě dokáže plně rozvinout svůj talent.

Zdroj: redakce, fczbrno.cz