Velký fotbalový talent Drchal definitivně opouští Spartu

Přidat na Seznam.cz

Když se Spartě nedařilo a jen hleděla rok co rok na záda Slávii a Plzni, věřili fanoušci, že dvě velké naděje dotáhnout časem jejich milovaný klub k titulu. A letos se konečně Spartě povedlo získat prvenství v naší nejvyšší fotbalové lize. Ale nebyl u toho ani Adam Hložek, ani Václav Drchal, o kterých byla na začátku řeč. Zatímco prvně jmenovaný už si získal místo v Bundeslize, Drchal musel překonávat nekonečné zdravotní potíže a putoval po hostováních.

Poprvé Drchal nastoupil ve sparťanském dresu za A-tým v roce 2018, ale od té doby odehrál za letenský klub pouhých 24 utkání! V posledních sezonách už ho naštěstí tolik koleno tolik netrápilo, přesto se nedokázal do sparťanského kádru prosadit. I to byl důvod, proč se definitivně rozhodl opustit Spartu. Dnes podepsal smlouvu s Jabloncem, se kterým absolvoval celou letní přípravu. Kdyby však došlo k přestupu tohoto 23letého útočníka např. do zahraničí, Sparta z něj dostane určitou poměrnou částku.

Spíše se však očekávalo, že Drchal zůstane v Bohemians 1905, kterým pomohl letos ke čtvrtému místu a tím návratu do pohárové Evropy po dlouhých 35 letech. Ještě předtím hostoval odchovanec Českých Budějovic v Mladé Boleslavi či v Dynamu Drážďany.

Zdroj: redakce, sparta.cz