Velký favorit na zisk titulu mistra světa jede domů. Belgie dala na šampionátu jediný gól

Přidat na Seznam.cz

Vedle Brazílie, Argentiny, Francie a Anglie se mluvilo jako o adeptu na titul mistra světa o Belgičanech. Katarský šampionát měl být vrcholem „zlaté generace“ plné světových fotbalistů. Jenže o Belgičanech se v tomto smyslu mluví už nějaký ten rok a hvězdy postupně stárnou či ztrácejí své dominantní pozice ve svých klubech. A když se k tomu ještě přidá špatná atmosféra v kabině, kde málem dojde k bitce, nelze se divit, že takovýto tým moc daleko nedojde.

I když měli Belgičané po dvou zápasech jen jeden bod, pořád měli šanci se dostat do vyřazovací části. Jenže v posledním zápase je čekalo těžké Chorvatsko, které navíc také potřebovalo bodovat. Souboj dvou medailistů z minulého šampionátu (Chorvatsko druhé, Belgie třetí) měl od začátku náboj, který přinášel i zajímavé příležitosti. Brankáři obou týmů však byli dnes neprůstřelní.

Do druhého poločasu nastoupil belgický „tank“ Lukaku, ale i když měl několik šancí, formu si stejně jako kolegové do Kataru nepřivezl. „Mohli jsme vyhrát o tři góly a odcházeli bychom pak s úplně jinými pocity. Lukaku se pohyboval dobře, dostal se do velkých šancí, chyběla jen koncovka,“ konstatoval belgický kouč Martínez, který ihned po zápase na lavičce „rudých ďáblů“ skončil.

Ani Chorvatům se nepodařilo vsítit branku, nemusí je to však mnoho mrzet, protože narozdíl od Belgičanů postoupili do osmifinále. „Čekal jsem těžký zápas. Belgie nemohla hrát špatně třikrát po sobě. Bránili jsme dobře, zejména první hodinu. Měli jsme i několik šancí. Na konci jsme ale měli kliku, Belgie měla velké příležitosti,“ uvedl chorvatský lodivod Dalič.

Na úkor Belgie postoupilo ze skupiny E Maroko, které ani jednou neprohrálo. „Chtěli jsme přepsat historii. Vyhrát skupinu, to nedokáže každý. Měli jsme ve skupině vicemistry světa a semifinalisty minulého mistrovství a dokázali jsme se proti nim prosadit. Zasloužili jsme si postoupit,“ řekl trenér Maročanů Valíd Radžradžuí.

Zdroj: irozhlas.cz, sport.ceskatelevize.cz