Velké trápení českých tenistek pokračuje. Bývalá světová jednička i talent desetiletí jsou na kolenou

Přidat na Seznam.cz

Český ženský tenis zažívá skvělé časy, každý rok můžeme být pyšní na úspěchy našich hráček. Letos se mimořádně daří Markétě Vondroušové (vítězka Wimbledonu) a Karolíně Muchové (finalistka Roland Garros). Zároveň se tenis dostává pod velký drobnohled českých sportovních fanoušků, kterým jistě neušlo velké trápení Karolíny Plíškové a Lindy Fruhvirtové. Nebo-li bývalé světové jedničky a velkého talentu.

Už osmou porážku za sebou si připsala osmnáctiletá Fruhvirtová. Ani turnaj na druhém konci světa v japonské Osace nepřinesl zvrat v jejím letošním zmaru, Britce Harriet Dartové podlehla 5:7, 7:5, 2:6. Aby toho nebylo pro mladičkou tenistku málo, následně prohrála i ve čtyřhře. Spolu s Dianou Šnajderovou z Ruska sice měly proti dvojici Contrerasová, Papamichailová čtyři mečboly, které však neproměnily a následně prohrály 4:6, 7:5, 13:15.

Ve velmi špatných výkonech pokračuje i Plíšková, prohrála posedmé za sebou. Tentokrát byla nad její síly Ukrajinka Anhelin Kalininová. Přitom vše směřovalo k výhře české hráčky. Už v prvním setu měla dva setboly, jenže je neproměnila, naopak soupeřka byla následně úspěšná v tie-breaku 7:4. Plíškovou to však nepoložilo, naopak ve druhém dějství podala velmi dobrý výkon a soupeřce „věnovala“ kanára – 6:0. Jenže teď zase naopak to nijak nerozhodilo Ukrajinku, která ovládla třetí sadu 6:2.

V dalším kole se Kalininova střetne s Barborou Krejčíkovou, která se také v posledních měsících velmi trápí. Že by pro Ukrajinku další cenný skalp?

Zdroj: redakce, wtatennis.com