Velká ztráta pro Slavii, do Tiraspolu nepoletí Trpišovský ani Holeš

Přidat na Seznam.cz

Na rozdíl od Plzně ještě nemají Sparta se Slavií jistý postup do jarních vyřazovacích bojů v evropských pohárech. Především Sparta má velmi složitou situaci, na první Betis ztrácí pět bodů, na druhé Rangers tři bodíky. To sešívaným by měla stačit i remíza v Tiraspolu, kde se ve čtvrtek utká s místním Sheriffem. V tabulce je totiž Slavia spolu s AS Řím odskočená nejen Tiraspolu, ale i Servette Ženeva.

Přesto úplně s klidem slavistická družina do Moldavska nepoletí, na palubě letadla jí budou chybět dva lídři. Ze zdravotních důvodů neletí hlavní trenér Jindřich Trpišovský a z preventivních kapitán Tomáš Holeš. Trpišovskému se stal kuriózní úraz, při „báčku“ na tréninku nešťastně utrpěl zlomeninu nosu. „S Jindrou spolupracujeme už asi deset let, víme, kdo má co dělat. Žádná velká změna to snad nebude, snad jen v koučinku samotném na hřišti, ale to jsme si za tu kariéru taky párkrát vyzkoušeli. Doufám, že bude Jindra co nejdřív v pořádku a my mu tam uděláme radost výsledkem, můžeme slavit postup,“ uvádí asistent trenéra Jaroslav Köstl.

Obránce Holeš zůstává spolu s Matějem Juráskem a Petrem Ševčíkem doma. „Vzhledem k nabitému programu ve zbytku sezony jsme měli v pondělí volno, teď odlétáme do Tiraspolu, někteří hráči na palubě nebudou. Po dohodě s fyzio týmem neletí Tomáš Holeš ani Petr Ševčík, v Praze zůstanou z preventivních důvodů a budou se soustředit na závěr podzimní sezony. Jinak letí tým v nezměněném složení, Matěj Jurásek už začíná trénovat, ale ještě zůstává v Praze. Ivan Schranz bude připravený s ochrannou maskou,“ vysvětluje asistent trenéra Jaroslav Köstl.

Pokud se Slavii podaří vyhrát oba zbývající zápasy (v Tiraspolu a poté doma se Servette), tak má jisté první místo a tím zajištěn přímý postup mezi nejlepší šestnáctku Evropské ligy. „Po zápase v Římě jsme si přáli dostat se do pozice, kdy to máme ve svých rukou. Odehráli jsme skvělý zápas s AS Řím, posunuli se na špici tabulky skupiny, ale musíme to potvrdit v následujících zápasech. Jde o postup, jde o prestiž, jde o koeficient, jde o peníze i lepší nasazení do jara,“ říká asistent trenéra.

Zdroj: redakce, slavia.cz