Velká smůla pro český biatlon. Jislová na MS nepřijede

Přidat na Seznam.cz

Po úvodním závodě biatlonového MS v Oberhofu, kdy se česká smíšená štafeta umístila na velmi solidním pátém místě a v týmu zavládla díky tomu pohoda, přišel druhý den šok. Jessica Jislová kvůli bolavé lopatce nepřicestuje do dějiště světového šampionátu. „Udělali jsme ještě jedno kontrolní soustředění u profesora Koláře a s ním jsme se shodli, že by nebylo dobré, aby teď Jessica sportovala. Aby zranění, které má, řešila klidem a odpočinkem od sportu. Bude dál pokračovat v rehabilitaci u nás v Jablonci. Podle dalších vyšetření se budeme rozhodovat, jak budeme pokračovat dál směrem ke Světovému poháru v Novém Městě na Moravě,“ uvedl pro Biatlon.cz fyzioterapeut české reprezentace Roman Karpíšek.

Problémy s mezižeberními svaly trápily 28letou biatlonistku už od Vánoc, kdy jí navíc ještě trápil silný kašel. Ale i tak se rozhodla se v lednu zúčastnit světového poháru v německém Ruhpoldingu. Jenže to bylo neuvážené rozhodnutí, protože se jí zdraví ještě více zkomplikovalo. „Musela tam kašlem nebo v posilovně vzniknout trhlinka a ty se špatně hojí, spíše se každým pohybem zhoršují,“ vysvětloval v Oberhofu fyzioterapeut českého týmu Roman Karpíšek.

Místo Jessicy Jislová tak byla do Oberhofu povolána Tereza Vinklárková. „Když jsme zjistili, že to s Jessicou asi nepůjde, Terka byla doma připravená a věděla, že může kdykoliv přijet. Sice byla v Novém Městě, ale není to tak daleko. Je na cestě sem,“ uvedl sportovní ředitel českého biatlonového svazu Ondřej Rybář.

Zdroj: redakce, biatlon.cz