Vejmelka nezažívá lehké dny. Na MS ho trenéři ignorují a v NHL se bude jeho klub asi stěhovat

Přidat na Seznam.cz

Karel Vejmelka vyrostl během dvou sezon z neznámého hokejisty v českou hvězdu. Když odcházel z Komety Brno do NHL, experti (a ani fanoušci) mu moc šancí v nejlepší hokejové lize světa nedávali. Očekával se jeho odchod na farmu, odkud se měl po pár sezonách vrátit v tichosti do Evropy. Jenže rodák z Třebíče všem (i autorovi tohoto článku) vytřel zrak. V dresu Arizony Coyotes předvádí skvělé výkony, které mu zaslouženě vloni i letos zajistily nominaci na světovém šampionátu. Sice Arizona patří nadále k nejhorším týmům NHL, ale díky Vejmelkovi nehraje ostudnou roli.

Proto je velkým překvapením, že v dosavadních třech zápasech našeho nároďáku na MS tento 26letý gólman ještě nenaskočil ani na minutu do branky. Výsledky, ale i výkony týmu, jsou zatím rozpačité, takže je možné, že dostane Vejmelka šanci zítra proti Slovincům a tím se i nakopne český mančaft.

Vejmelka však teď má v hlavě i další nepříjemnou záležitost. Spolu se svými spoluhráči z Arizony se jistě těšil na novou halu, která se měla podle navrženého projektu postavit. Jenže v místním referendu řekli občané ne… Nyní tak může nastat situace, kdy majitelé klubu budou uvažovat o přesunutí do jiného města. Protože je pro ně nepředstavitelné, aby i v dalších letech hráli v hale jen pro pět tisíc lidí. Poté co se museli odstěhovat z původní haly s kapacitou 17 tisíc fanoušků, museli vzít za vděk univerzitním zimákem.

Pokud by se klub stěhoval, mluví se o mětech jako Houston, Atlanta či Salt Lake City. Pro klub by to nebylo první stěhování, vždyť v roce 2009 ještě hrál ve Phoenixu.

Zdroj: redakce, sportsnet.ca