Vegas zničilo Floridu devíti góly a zaslouženě je letošním králem NHL. Gudas Stanley cup nepřiveze

Přidat na Seznam.cz

Neskutečné se stalo skutkem. Stačilo jen šest let od vzniku klubu a Vegas je vítězem letošního ročníku Stanley cupu. Naopak tradiční kluby opět zaplakaly, Montreal čeká na nejslavnější hokejový pohár 30 let a Totonto dokonce 56 roků! Nadále jsou sice tyto dva týmy nejlepší v počtu vyhraných Stanley cupů, ale Toronto vypadlo ve čtvrtfinále a Montreal se dokonce ani do play-off nedostal…

Ale pojďme se věnovat týmu Vegas, který v noci rozdrtil finálového soupeře z Floridy 9:3 a celkově vyhrál v sérii 4:1. I když se v tomto posledním utkání činili především střelci, důležitým hráčem byl i gólman Adin Hill, který svými zákroky nepřipustil, aby se Florida vrátila do hry. „Nezačali jsme dobře, dolehla na nás nervozita a Florida měla navrch. Podržel nás Hill a ohromně důležitý byl první gól. Poté se nám dýchalo lépe,“ uvedl trenér Bruce Cassidy, který ještě v loňské sezoně koučoval hokejisty Bostonu.

„Naší velkou předností je, že máme široký a kvalitní kádr. Je jedno, jaká lajna je na ledě. Můžeme tak dominovat střídání po střídání. To se projevilo i ve druhé polovině prostřední třetiny. Zápas jsme tam zlomili,“ připomněl Hill druhou třetinu, kdy jeho spoluhráči nasázeli čtyři branky a v tu chvíli si vytvořili pětigólový náskok.

Nejužitečnějším hráčem play-off, který si odnesl prestižní Conn Smythe Trophy, byl letos vyhlášen útočník Vegas Jonathan Marchessault. Právě tento hráč patří mezi šest hokejistů, kteří nastupují za Vegas od vzniku klubu.

Česko si tak letos neužije přítomnost Stanley cupu, protože jediný zástupce ve finále Radko Gudas byl na straně poražených. Sice tento obránce vyhrál v play-off statistiku hitů, ale to je jistě pro něj malá náplast.

Vegas Golden Knights – Florida Panthers 9:3 (2:0, 4:1, 3:2)

Branky a nahrávky: 12. Mark Stone, 14. Hague (Eichel, Marchessault), 31. Martinez (Eichel, Pietrangelo), 33. R. Smith (W. Karlsson, Theodore), 38. Mark Stone (Howden, Stephenson), 40. Amadio (R. Smith), 49. Barbašev (Eichel, Theodore), 55. Mark Stone, 59. N. Roy (Theodore, McNabb) – 23. Ekblad (Cousins), 49. Reinhart (Bennett, Montour), 52. Bennett (Forsling, Reinhart). Rozhodčí: Rooney, Sutherland – Barton, Murchison. Vyloučení: 1:1. Bez využití. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 32:35. Diváci: 19 058. Hvězdy zápasu: 1. Mark Stone, 2. Eichel, 3. Martinez (všichni Vegas). Konečný stav série: 4:1.

Vegas: Hill – Pietrangelo, Martinez, Theodore, McNabb, Whitecloud, Hague – Marchessault, Eichel, Barbašev – Mark Stone, Stephenson, Howden – Amadio, W. Karlsson, R. Smith – Kolesar, N. Roy, W. Carrier. Trenér: Cassidy.

Florida: Bobrovskij – Ekblad, Forsling, Montour, M. Staal, Gudas, Mahura – Duclair, Barkov, Lundell – Reinhart, Bennett, Verhaeghe – Cousins, E. Staal, Lomberg – Dalpe, Colin White, Denisenko. Trenér: Maurice.

Zdroj: redakce, espn.com