Vedoucí Vyškov prohrál na hřišti nováčka. Šlágr kola mezi Duklou a Brnem skončil divokou remízou

Přidat na Seznam.cz

Tak už nám začala i druhá fotbalová liga. Za největšího favorita ohledně postupu do první ligy byl vnímán Vyškov. Jenže lídr tabulky nečekaně prohrál v Kroměříži. Druhá Dukla přivítala další ambiciózní tým, brněnskou Zbrojovku. Diváci si na Julisce užili šest gólů, které si soupeři mezi sebou spravedlivě rozdělili.

Mezi Kroměříží a Vyškovem byl před vzájemným duelem rozdíl sedmnácti bodů, ale na hřišti to nebylo mnoho znát. Je ale pravda, že domácím hodně pomohl nekvalitní terén, který znemožňoval hrát hostujícím fotbalistům jejich kombinační hru. „Od samého začátku jsme trochu více drželi balón. Snažili jsme se kombinovat a hledat skulinky v defenzivě a kompaktním bloku soupeře. Nedařilo se nám to však podle představ,“ uvedl vyškovský kouč Jan Kameník.

Jediný gól přišel brzy po začátku druhé půle, kdy se Houser pěkně trefil do šibenice. „Nedokázali jsme si vytvořit předfinální či finální fázi, abychom s míčem vyvinuli tlak na soupeře. Dělali jsme celou řadu chyb a za mě jsme hledali spíše složitější rozhodnutí,” dodal vyškovský trenér.

Jako šlágr kola byl jednoznačně vnímán duel mezi Duklou a Brnem. Oba jsou to tradiční kluby, které se chtějí už letos vrátit do nejvyšší soutěže. Blíže k výhře měla Zbrojovka, která třikrát (!) vedla, ale „Vojáci“ vždy dokázali skóre srovnat. „Je to obrovská škoda, třikrát jsme vedli a přesto jsme nezvítězili. Hlavně druhý a třetí gól pramenily z jednoduchých ztrát, jednoduché přihrávky uprostřed, kterou bychom nic nezískali. Jenom proto, že zahrajeme nepřesně a Dukla skvěle dohraje brejk, si neodvážíme tři body, po kterých jsme sahali,“ řekl brněnský kouč Tomáš Polách.

Hodně branek padalo i v utkání pražské rezervy s Prostějovem. V tomto případě ale jen do svatyně prostějovského gólmana. „Kluci do zápasu vstoupili výborně. Rychle jsme vstřelili dva hezké góly, uklidnili jsme se. Zejména první poločas byl velmi dobrý. Našlo by se samozřejmě spoustu věcí, na kterých musíme dále pracovat. Ale ten odrazový můstek je teď o něco lepší. Výhra na začátek byla pro nás moc důležitá,“ uvedl trenér sparťanského béčka Luboš Loučka.

  1. kolo druhé fotbalové ligy:

Kroměříž – Vyškov 1:0 (0:0) Branka: 47. Houser.

Dukla Praha – Brno 3:3 (1:2) Branky: 53. a 79. Mešanovič, 20. Moulis – 15. Koželuh, 27. Alijagič, 64. Potočný.

Táborsko – Chrudim 0:0

Líšeň – Žižkov 0:1 (0:0) Branka: 90.+4 Kozojed.

Vlašim – Varnsdorf 0:0

Sparta Praha B – Prostějov 4:0 (2:0) Branky: 7. a 15. Ševčík, 85. Michl, 87. Penxa.

Zdroj: fczbrno.cz, mfkvyskov.cz, sparta.cz