Ve Zlíně došla trpělivost s trenéry. Nastartuje Berany mladý Říha?

Přidat na Seznam.cz

Před začátkem této hokejové sezony se očekávalo, že naše druhá nejvyšší soutěž bude nuda. Jasným favoritem měl být Zlín a nikdo ho neměl ohrožovat. Očekávalo se, že si Berani postupně vytvoří náskok a pohodlně vstoupí do play-off z prvního místa. Jenže realita je úplně jiná. Po 27. kolech jsou zlínští hokejisté až na 9. místě s patnáctibodovou ztrátou na první Porubu, s kterou v pátek doma prohráli 1:3. V tu chvíli si představitele valašského týmu uvědomili, navzdory nedělní výhře v prodloužení nad Kolínem, že v současné situaci nejsou schopni konkurovat týmům na špici tabulky a rozhodli se pro radikální, ale běžné, řešení. Odvolali trenéra Rostislava Vlacha a angažovali Miloše Říhu.

Nový kouč už má zkušenosti s první ligu, dříve trénoval Slavii a Litoměřice. Zároveň však tuto sezonu nezahájil zrovna ideálně, po čtyřech kolech byl odvolán z extraligové Plzně. Přesto ve Zlíně věří, že Říha bude ten správný kouč pro nastartování týmu. „I přes nedělní vítězství a lepší výkon jsme se rozhodli pro změnu. Mužstvo potřebuje nový impulz a věřím, že Miloš Říha mladší je tím správným člověkem, který dokáže kabinu probudit a posunout tým na vyšší příčky,“ uvedl jednatel týmu Robert Hamrla.

Miloš Říha bude plnit nejenom funkci trenéra, ale Hamrla ho jmenoval i sportovním manažerem, což znamená, že nový trenér se bude výrazně podílet i na získávání nových hráčů. Syn slavného trenéra už dnes vedl trénink a ve středu povede svůj mančaft do souboje se Šumperkem.

Zajímavostí je, že Miloš Říha v mládežnickém věku hrál právě za Zlín, poté však musel ze zdravotních důvodů hokejovou kariéru ukončil. Kromě zmiňovaných štací byl mimo jiné dva roky asistentem národního týmu České republiky a to po boku svého otce. Spolu absolvovali mistrovství světa 2019 na Slovensku.

Zdroj: sport.ceskatelevize.cz , isport.blesk.cz