Van Aert porazil mistra světa Van der Poela. Jak to dokázal?

Přidat na Seznam.cz

Poprvé v sezoně si to v rámci Světového poháru v cyklokrosu rozdali dva velikáni této cyklistické disciplíny. V belgickém Dendermonde se utkali Belgičan Wout van Aert a Nizozemec Mathieu van der Poel. Před domácím publikem se dařilo belgickému jezdci, který úřadujícího mistra světa z Nizozemí porazil o 49 vteřin, napsal server Velo News.

Cyklokrosaři nezaháleli ani o Vánocích a na druhý svátek vánoční se jel v pořadí dvanáctý závod Světového poháru. Nizozemský závodník Mathieu van der Poel jel svůj první velký cyklokrosový závod sezony.

Naposledy jsme ho mohli v terénu sledovat začátkem roku při mistrovství světa v Ostende, kde vybojoval titul světového šampióna. Jeho rival van Aert jel svůj čtvrtý závod v sezoně a počtvrté vyhrál.

Oba cyklokrosaři světovému poli v posledních letech jasně dominují. Kdykoliv se van der Poel a van Aert objeví na startu zároveň, nikdo jiný nemá šanci. Pokaždé zvítězí jeden z nich, o něco lepší bilanci má ovšem nizozemská hvězda. Vyrovnaný souboj se tak očekával i v Dendermonde.

Hvězdy světového cyklokrosu zářily i v Dendermonde

Do poloviny závodu držel na bahnité trati se zmíněnou dvojicí krok pouze Toon Aerts. Od pátého kola už ale bylo zřejmé, že pokud se nic nestane, vítězem se stane jeden z dvojice největších favoritů.

Wout van Aert, vítěz tří etap na letošní Tour de France, jel v neděli ve výborné formě a na muže v duhovém trikotu pro úřadujícího mistra světa si získával stále větší náskok. Belgičan dojel do cíle na prvním místě v čase 1:03:48, Mathieu van der Poel skončil ve svém letošním premiérovém závodu druhý.

Výborné byly české juniorky

Z českých závodníků se nejlépe umístila česká jednička Michael Boroš na bodovaném 23. místě. Na vítězného van Aerta ztratil Boroš sedm minut a dvacet osm sekund. Největší radost však českým příznivcům udělaly juniorky.

Čtvrtá dojela Eliška Hanáková, do první desítky se vešly ještě Vanda Dlasková a Julia Kopecky. Spolu s Hladíkovou se také zmíněné reprezentantky drží v nejlepší desítce průběžného pořadí Světového poháru.

Další závod se jede hned po novém roce v Hulstu. Cyklokrosová sezona vyvrcholí světovým šampionátem v americkém Fayetteville, který se jede ve dnech 29. a 30. ledna příštího roku, tedy přesně za měsíc.

Zdroj: velonews.com