Vaclík se pokusí vrátit do reprezentace ze druhé španělské ligy

Přidat na Seznam.cz

Nového trenéra české reprezentace Ivana Haška čeká nelehký úkol vybrat trojici brankářů na blížící se evropský šampionát v Německu. Česko (Československo) se mohlo vždy spolehnout na oporu v brance, počínaje Ivo Viktorem, přes Jana Stejskala, Luďka Mikloška, Petra Koubu, Petra Čecha a konče Tomášem Vaclíkem. Jenže v tuto chvíli je těžké říci, kdo je vlastně reprezentační jednička. Kandidáti na tento post buď nechytají (Jiří Pavlenka) či mají kolísavou formu (Aleš Mandous), nebo jsou zranění (Jindřich Staněk), a v neposlední řadě chytají ve druhé lize (Václav Hladký – Ipswich).

Do posledního ranku bude patřit i Tomáš Vaclík, který podepsal smlouvu se španělským týmem Albacete. „Po etapě ve Spojených státech amerických jsem šťastný, že jsem zpátky v Evropě a zpátky tady ve Španělsku. Nejen já, ale i moje rodina, protože tady máme velmi dobrou zkušenost z doby mého působení v Seville,“ řekl Vaclík po podpisu smlouvy, která je zatím stanovená do konce této sezony. „Sevilla byla skvělým místem pro život i pro fotbal. Vyhráli jsme úžasnou trofej v Evropské lize, navíc se nám tam narodila druhá dcera. Sevilla je v našich srdcích speciálním místem,“ zavzpomínal Vaclík na své předešlé úspěšné angažmá, které trvalo tři roky (2018 – 2021).

Zatímco v Seville byl 34letý gólman zvyklý hrát o nejvyšší stupně, v Albacete ho naopak čeká boj o záchranu. Vaclík si ale ve své pozici nemohl příliš vybírat, půl roku nikde nechytal… „Mým snem je být v létě povolaný na mistrovství Evropy, protože mám v našem národním týmu dlouhou historii. Nějakých 12 let od mého prvního startu. K tomu potřebuji na jaře chytat. Budu dělat maximum v trénincích, aby ve mě všichni tady měli důvěru a nechali mě chytat. To je stěžejní pro to, abych se případně mohl vrátit do národního mužstva,“ věří Vaclík ve svou účast na letošním fotbalovém vrcholu.

Zdroj: onefootball.com, albacetebalompie.es