Václav Eismann prožívá premiéru v roli hlavního kouče v hokejové extralize

Přidat na Seznam.cz

Na extraligové hokejové scéně se v roli hlavního trenéra objevilo úplně nové jméno. A to konkrétně v Karlových Varech, kde Davida Bruka vystřídal jeho dosavadní asistent Václav Eismann.

Ilustrační snímek je z karlovarské hokejové arény.

Zatímco v předchozích letech byla trenérská pozice v karlovarské Energii stabilní, v poslední době to už neplatí. David Bruk působil na střídačce týmu necelé dvě sezony, když přišel do západočeského klubu z prvoligových Litoměřic.

Při nástupu do Varů v létě 2022 měl za sebou úspěšné působení u juniorských reprezentačních výběrů a také v Litoměřicích mu takříkajíc prošla pod rukou řada nadějných hráčů. Teď po vzájemné dohodě ukončil svoje premiérové angažmá v extralize.

A poté, co David Bruk už u mužstva není, přebírá štafetu trenérský extraligový nováček. Václav Eismann dlouho pracoval ve Varech s mládeží, působil i u mládežnických reprezentací. V probíhající sezoně sbíral první zkušenosti jako asistent v extralize mužů a nyní „povýšil“ na post hlavního kouče.

Fakt, že byl pověřen vedením týmu, bere Eismann jako realitu.

Možná je menší výhodou, že jsem u mužstva už od začátku sezony, ale na druhou stranu jsem si takovou situaci nepřál. Naopak jsem si přál, abychom dokončili ročník ve stejném realizačním týmu, jako jsme jej začali,“ konstatoval Václav Eismann v těchto intencích na klubovém webu po prvním tréninku v pozici hlavního trenéra.

Jelikož je už po přestupním termínu, nemohou se ve Varech upínat k případnému posílení sestavy o nové hráče.

I vzhledem k únorovému termínu, kdy už nejsou možné velké zásahy do kádru, mají důvěru, ale i zodpovědnost naši hráči. Můžeme sice kooperovat s prvoligovým Sokolovem, nechceme jej však nesmyslně oslabovat v jejich účinkování v play-off,“ uvedl Eismann.

Zdroj: autorský článek