Václav Černý řádil i proti Ajaxu. Dotáhne své Twente až do evropského poháru?

Přidat na Seznam.cz

Jednou brankou a asistencí přispěl český reprezentační záložník Václav Černý k domácí výhře Twente Enschede nad slavným Ajaxem 3:1. Tato výhra dává jeho týmu šanci si zahrát v příští sezoně Konferenční ligu, protože skončil v základní části na páté příčce. Bude však muset nejdříve v osmifinálovém dvojzápase vyřadit Heerenveen a pak případně i někoho z dvojice Sparta Rotterdam – Utrecht.

V utkání se jako první dostal do vedení ve 30. minutě Ajax zásluhou Ugaldeho. Domácí vyrovnali minutu po změně (Tadič) a za dalších pět minut po přihrávce Černého se po přesné střele Pleguezuleho ujalo Twente vedení. Ajax se snažil o vyrovnání, ale byli to domácí, kdo vstřelil další a ukázalo se, že rozhodující gól. Jeho autorem byl Černý, pro kterého už to byla třináctá trefa v sezoně. A když k tomu připočteme 11 asistencí, není divu, že se tento rodák z Příbrami stal třetím nejproduktivnějším hráčem ligy po Simonsovi z PSV a Tadičovi. Co se týká samotného žebříčku střelců, zde ho najdeme na šesté pozici.

Tak snad konečně tyto skvělé individuální výkony přimějí reprezentačního kouče Jaroslava Šilhavého, aby Černému dal v nároďáku důležitější roli, než jen vysedávání na lavičce a sem tam pár minut v druhém poločase.

Zdroj: redakce, fctwente.nl