V základní části Poruba kralovala, v play-off ji ale čekal rychlý vyhazov

Přidat na Seznam.cz

Velký náskok si v průběhu sezony vytvořila hokejová Poruba na své nejbližší pronásledovatele. I přes několik porážek v poslední čtvrtině základní části první ligy si stejně udržela značný odstup od druhého Vsetína a to devatenáct bodů. I proto byli Severomoravané pasováni za hlavního aspiranta na baráž o extraligu. Nebo přinejmenším měla Poruba přejet pohodlně svého soupeře ve čtvrtfinále. Jenže porubským hokejistům došel dech v ten nejméně vhodný okamžik. S Jihlavou vstupovali do dnešního čtvrtého zápasu za nepříznivého skóre 1:2 na utkání.

Musíme ve čtvrtek vyhrát, vrátit sérii domů a potom znovu vyhrát, nic jiného nám nezbývá. Zatím se v uvozovkách nic neděje,“ snažil se být nad věcí po třetím neúspěšném zápase (1:5) trenér Poruby Jiří Režnar. A jeho tým začal v Jihlavě dobře, už ve 4. minutě se ujal vedení díky brance Mrázka. Domácím se ale povedlo v 8. minutě srovnat (Harkabus) a za dalších osm minut už vedli (Cachnín). Ale neuběhlo ani čtyřicet vteřin hrací doby a znovu byl nerozhodný stav (Berisha).

Druhá třetina byla naopak na góly velmi skoupá, jen domácím se povedlo skórovat (38. minuta – Harkabus). Do třetího dějství vstupovali hosté stále s velkou nadějí na otočení výsledku. Jenže dlouho se nemohli prosadit, až se to naopak v 55. minutě podařilo domácím (Menšík). Nepříznivé skóre pro hosty zmírnil dvě a půl minuty před koncem Klimíček. Poruba se pokusila vyrovnat odvoláním brankáře, ale nakonec dostala gól do prázdné branky… (Čachotský).

Naopak druhý tým základní části Vsetín si přivezl z Přerova jasnou výhru 6:2 a postupuje do semifinále, kde se střetne právě s Jihlavou. Třetí semifinalista Zlín zatím musí na svého soupeře počkat, protože duel Třebíč – Litoměřice je vyrovnaný 2:2.

Zdroj: hcdukla.cz, hcporuba.cz