V poli „vypěstoval“ obraz Messiho. Je vidět z vesmíru

Přidat na Seznam.cz

Jeden argentinský farmář se rozhodl uctít Lionela Messiho neobvyklým způsobem. Fotbalistu si „vypěstoval“ v kukuřičném poli. Je vidět skoro až z vesmíru, uvedl sportovní portál O2 a portál Sport.

Přesně před měsícem, 18. prosince 2022, získala Argentina titul mistra světa ve fotbale. Ve velkém finále porazila Francii, a to až v penaltovém rozstřelu. Jedním z klíčových hráčů nových šampionů byl Lionel Messi. Legendární fotbalista vstřelil v každé fázi mistrovství světa alespoň jeden gól. Ve finále vstřelil až dva góly a později v jedenáctigólové sérii využil i pokutový kop.

Argentinský fotbalista se dočkal nejrůznějších poct od fanoušků. Pro zcela neobvyklý se však rozhodl jeden argentinský farmář Maximiliano Spinazze, který pochází z Los Condores v provincii Cordoba.

Spinazze nechal v kukuřičném poli vyrůst podobiznu Messiho. Vyhradil na to pole o rozloze 50 hektarů. K neobvyklé podobnosti přispěly speciální algoritmy, které vypočítaly, jak mají být semena kukuřice zasazena, aby vznikl obraz.

„Po vítězství Argentiny na mistrovství světa jsem šťastný, že mohu tímto způsobem vyjádřit svůj obdiv,“ řekl farmář, kterého citovala argentinská média.

Zajímavé je, že farmář oznámil, že se o algoritmy může podělit s ostatními, kteří by se také rádi rozhodli uctít velkého fotbalistu tímto způsobem. Za zmínku stojí, že Argentinci jsou třetím největším vývozcem kukuřice na světě.

Zdroj: o2.pl, sport.pl