V osmnácti si zahrál za Spartu v Evropské lize, teď Filip Havelka posílil FK Teplice

Přidat na Seznam.cz

V osmnácti letech si zahrál v základní skupině Evropské ligy, ve stejném věku začal sbírat v dresu pražské Sparty první ligové starty. Momentálně jich má fotbalový záložník Filip Havelka takřka devadesát a reálná je možnost, že brzy dosáhne na stovku. Stal se totiž novou posilou fotbalistů FK Teplice, kam přestoupil po skončení smlouvy v pražské Spartě.

Havelka ale vystřídal i další kluby. Ve dvou obdobích působil ve Slovanu Liberec, kompletní dvě sezony strávil v Dynamu České Budějovice, naposledy hostoval ze Sparty v pražské Dukle ve druhé lize.

Na ilustračním snímku je fotbalový stadion v Teplicích, který bude domovským stánkem pro Filipa Havelku.

To, že je mu teprve pětadvacet let, může se pochlubit docela slušnou bilancí. Kromě ligových zápasů tvoří jeho statistiku i působení v mládežnických reprezentacích, zúčastnil se mj. mistrovství Evropy hráčů do 21 let.

První šanci ve „velkém“ fotbale mu dal trenér David Holoubek v pražské Spartě. Proti Southamptonu v Evropské lize Havelka střídal Davida Lafatu, lídry Sparty tehdy byli i Bořek Dočkal, Michal Kadlec atd.

V Liberci pak Havelka poznal při práci i trenéra Jindřicha Trpišovského. Takřka padesátku utkání ale odehrál Havelka pod vedením Davida Horejše v Českých Budějovicích. V kariéře jej vedli také další známí trenéři Pavel Hoftych, Luboš Kozel atd.

Svůj dosud poslední prvoligový duel absolvoval Havelka na konci předloňské sezony v dresu Liberce. V ročníku 2022/23 hájil barvy druholigové pražské Dukly vedené trenérem Petrem Radou.

Na nové teplické angažmá se těším, navíc půjde o můj návrat do první ligy. Vím, že začínáme proti Viktorii Plzeň a to jsou přesně zápasy, kvůli kterým ligu hrajeme. V Teplicích je pěkný stadion s kvalitním zázemím, takže příprava i všechno kolem mužstva probíhá na výborné úrovni,“ svěřil se Havelka klubovému webu.

Pokud jde o post v sestavě, posila očekává, že by jej teplický trenér Zdenko Frťala mohl využívat na místě středního záložníka.

To je pozice, která mi asi nejvíc vyhovuje,“ dodal Havelka.

V kádru Teplic už nefigurují kromě Tomáše Kučery, který dává přednost hudební kariéře, ani Matěj Hybš (Bohemians Praha 1905), Tomáš Vondrášek (přestup do Dukly Praha), Alois Hyčka (nejspíš posílí FK Ústí nad Labem).

Zdroj: autorský článek