V New Yersey se vzhlédli v českých hokejistech. Z Bostonu si vybrali Noska

Přidat na Seznam.cz

New Yersey Devils a čeští hokejisté, to byla vždy oblíbená kombinace, která přinášela úspěchy. Stačí si vzpomenout na zisky Stanley cupů z let 1995, 2000 a 2003, na kterých měli velký podíl Patrik Eliáš, Petr Sýkora a Bobby Holík. Hlavně prvně jmenovaný se stal ikonou „Ďáblů“, Eliášův dres s číslem 26 byl vyvěšen v tamní hale.

V minulé sezoně nastupovali za tento newyorský klub brankář Vít Vaněček a útočník Ondřej Palát. Letos k nim přibyde Tomáš Nosek, který přichází z Bostonu. Pardubický odchovanec podepsal s Devils roční kontrakt za jeden milion dolarů (20 milionů korun).

V základní části NHL zatím Nosek odehrál 398 utkání, v kterých získal 101 bodů (42+59). Ve vyřazovacích bojích zaznamenal v 52 zápasech 14 bodů (6+8). V loňské sezoně si Nosek za Boston připsal 66 zápasů, ve kterých nasbíral 18 bodů (7+11).

Bostonská česká „kolonie“ se tak pomalu rozpadá. Kromě Noska by v dresu Medvědů už neměl nastupovat ani David Krejčí, který uvažuje o přesunu do Evropy či dokonce o konci kariéry. V bostonském dresu tak zůstávají David Pastrňák, Pavel Zacha, Jakub Lauko a Jakub Zbořil.

Zdroj: redakce, nhl.com