V NBA se budou v nové sezóně posouvat rekordy. Překoná král LeBron hranici 40 000 bodů?

Přidat na Seznam.cz

Fanoušci basketbalové NBA se mohou v nové sezóně těšit na překonání několika historických, ale i klubových rekordů. Nejvíce se opět skloňuje jméno LeBrona Jamese.

James v minulé sezoně překonal v dresu Los Angeles Lakers rekord Kareema Abdula-Jabbara v počtu nastřílených bodů. Jednalo se pravděpodobně o jeden z těch rekordů, o kterých takřka zaručeně víte, že nebude nikdy překonán. A vidíte, LeBron má nyní na kontě 38 652 bodů a jen 1 348 bodů mu chybí k dosažení 40 000 bodů. Tím by se zapsal do knihy rekordů jako první hráč, který této mety dosáhl. Při jeho dosavadním tempu by mohl tohoto milníku dosáhnout ve svém 54. zápase v nové sezóně.
LeBron je mimochodem držitelem jiného rekordu – v 1 151 zápasech po sobě v základní části zaznamenal více než 10 bodů, což je nejdelší série v historii NBA.

Na posun v historických tabulkách však čekají i další světová jména. Kevinu Durantovi (nyní v dresu Phoenixu Suns) chybí 518 bodů, aby se posunul na desáté místo v historickém pořadí nastřílených bodů v základní části. A potřebuje dalších 1 705 bodů, aby předstihl Shaquilla O’Neala a Carmela Anthonyho na devátém, resp. osmém místě historického bodování.
Stephen Curry z Golden State Warriors si určitě nebude chtít pokazit svou úctihodnou sérii 245 zápasů, ve kterých proměnil alespoň jednu trojku. Populárnímu vousáči Jamesovi Hardenovi (zatím Philadelphia 76ers) zbývá proměnit 220 trojkových pokusů, aby se dostal na druhé místo v historických tabulách trojkařů.
NBA čeká vzrušující nová sezóna. Začínáme 24. října 2023 zápasem obhájců titulu Denveru Nuggets s Los Angeles Lakers.

Zdroj: ESPN, Sportskeeda