V Mladé Boleslavi vybuchla přestupová bomba. Z Finska přichází mistr světa a bronzový medailista z olympijských her

Přidat na Seznam.cz

Česká hokejová extraliga je v posledních letech velmi žádanou adresou pro zahraniční hráče. Působí zde Američané, Kanaďané i Seveřané. Naše nejvyšší soutěž se může po včerejšku i pyšnit, že sedm hráčů z Lotyšska, kteří působí v českých klubech, získalo na letošním MS bronzové medaile. Ale při vší úctě k nim dnes vybuchla doslova přestupová bomba. Mladá Boleslav angažovala bronzového medailistu z olympijských her 2014 a mistra světa z roku 2011 Juhamatti Aaltonena.

Navzdory vyššímu věku by se měl 37letý finský obránce zařadit mezi opory Bruslařského klubu. V mých očích máme poměrně mladý tým, a tak jsem si přál někoho zkušenějšího,“ řekl sportovní ředitel Bruslařů Martin Ševc. „Juhamatti má už ledacos za sebou, ale pořád je velmi odhodlaný a má zájem zkoušet nové věci,“ dodal Ševc, který do funkce nastoupil v průběhu minule sezony.

Aaltonen nebyl daleko od nominace na letošní mistrovství světa. Ještě v dubnu sehrál ve finském dresu přípravné zápasy, ale do konečné nominace se nakonec nedostal. „Počítal jsem s tím, že přijede hodně kluků z NHL, takže mě to nijak nezaskočilo. Byl jsem na dovolené, snažím se trávit co nejvíc času s rodinou,“ uvedl Aaltonen, který si vedle finské a švédské ligy vyzkoušel i ruskou KHL. „A už mám hotový tréninkový plán, brzy na to vletím.“

Podle informací BK Mladá Boleslav, by se měl zkušený Fin zapojit do společné přípravy 1. srpna. „Českou extraligu jsem nikdy nehrál, ale vždycky se mi líbila. Líbí se mi, jakým stylem Češi o hokeji přemýšlí,“ podotkl čtyřnásobný vítěz finské ligy.

Aaltonen dokázal několikrát v sezoně vsítit více jak 15 branek, což je na obránce velmi slušné číslo. Očekáváme samozřejmě produktivitu a pomoc v přesilových hrách,“ říká rozhodně Ševc.

Mladoboleslavští by měli po fyzické přípravě nastoupit k prvnímu přátelskému zápasu 3. srpna a to na ledě Liberce.

Zdroj: redakce, bkboleslav.cz