V lize vedl Baník Ostrava, ale v Jihlavě vydržel trenér Smetana jen deset kol. Vaz mu zlomil debakl ve Varnsdorfu

Přidat na Seznam.cz

S blížícím se finišem Fortuna národní fotbalové ligy stoupá nervozita takřka ve všech klubech. Několik týmů spřádá plány pro boj o prvenství v soutěži, které znamená právo postupu do první ligy, ale řada týmů z dolní poloviny tabulky se obává sestupových starostí. A tak nastávají trenérské změny doslova ze dne na den.

Ve středu měli úspěšnou premiéru v nových působištích Michal Šmarda na lavičce Prostějova, kde nahradil odvolaného Pavla Šustra, a Roman West u týmu Třince v roli nástupce rovněž odvolaného Martina Zbončáka.

A po středečních zápasech oznámili razantní rošády i zástupci dalších klubů. Po debaklu 2:7 na stadionu ve Varnsdorfu (na snímku) rozhodlo představenstvo FC Vysočina Jihlava, že u týmu okamžitě skončí trenér Ondřej Smetana.

Výsledky v poslední době nebyly dobré. Cítili jsme, že hráči potřebují dodat impulz, kterým by zvrátili dosavadní negativní trend v poklesu výkonnosti mužstva. Proto jsme odvolali trenéra Ondřeje Smetanu,“ vysvětlil v těchto intencích na klubovém webu sportovní ředitel Jihlavy Lukáš Vaculík čerstvou novinku.

Ondřej Smetana přišel do Jihlavy v průběhu podzimu 2022, když měl za sebou prestižní trenérské angažmá v prvoligovém Baníku Ostrava. Byť se čekalo, že v jihlavském fotbale uplatní své zkušenosti z nejvyšší soutěže, nakonec vedl tým Vysočiny jen v deseti zápasech s bilancí 2 – 4 – 4.

Ondřej Smetana netajil po zápase v severočeském Varnsdofu obrovské zkamání, přece jen prohra 2:7 vyznívá jako krutá rána.

Z naší strany ani nemá smysl utkání hodnotit. Mohu pogratulovat domácím k výkonu a výsledku. Vyhráli naprosto zaslouženě. Konečný stav hovoří za vše. Koresponduje to s tím, jak jsme nastavení a do jakého rozpoložení jsme se za pár dnů dostali,“ hlesl jihlavský trenér Ondřej Smetana na tiskovce ve Varnsdorfu.

Tým Jihlavy v nedělním utkání proti Dukle Praha povedou stávající asistenti Michal Vávra a Tomáš Palinek. A Vaculík naznačil, že jim bude nápomocen i ze své funkce sportovního ředitele.

Zajímavostí je, že improvizovaný trenérský trojlístek narazí na soupeře, který vede zkušený kouč Petr Rada, jenž v minulosti působil i v Jihlavě, když ještě hrála první ligu.

Od týmu MFK Vyškov byl odvolán trenér Jan Trousil, někdejší dlouholetý ligový hráč řady klubů. Vedení jej odvolalo po porážce Vyškova na hřišti Prostějova.

zdroj: autorský článek