V Litvínově věří, že útočníky Patrika Zdráhala se Šimonem Stránským nahradí David Kaše a Petr Koblasa

Přidat na Seznam.cz

Hokejový tým HC Verva Litvínov byl jedním ze čtyř celků, kte v play-off právě skončeného ročníku extraligy ztroskotaly na pozdějším mistrovském klubu HC Oceláři Třinec. Severočeši prohráli s obhájcem titulu v předkole 0:3 na zápasy. A tím se pro ně 11. března sezona uzavřela. Čas však běží rychle a také v Litvínově (snímek ze zimního stadionu) už začali s letní přípravou.

Ztrátu tří nejproduktivnějších hráčů a zkušených útočníků se v týmu pokusí nahradit příchody nových tváří. Každopádně je ale nutno připomenout, že odchody Patrika Zdráhala do Švédska a Šimona Stránského do Finska lze považovat za velký zásah do základní osy kádru, v němž skončil i Giorgio Estephan.

Zdráhal odvedl během tří let pro litvínovský hokej velmi dobré služby, Stránský se rovněž prosadil, a tak uznávám, že jejich absence může být komplikací. Troufám si ale říci a rád bych byl dobrým prorokem, že by je svými výkony mohli zastoupit David Kaše a Petr Koblasa. A na jednom jméně ještě pracujeme,“ řekl litvínovský trenér Karel Mlejnek pro klubový web a média při zahájení přípravy.

David Kaše přichází z pražské Sparty, ale Litvínov bude pro něj už čtvrtou extraligovou štací. Jako mladíček začínal v Chomutově, kdy tým hrál nejvyšší soutěž. Vyzkoušel si i angažmá v Karlových Varech.

Myslím si, právě ve Varech měl Kaše asi nejlepší extraligové období na pozici středního útočníka. Je to centr, i když ve Spartě hrál na křídle. Tím, že je tvořivým hráčem, tak s ním počítáme na post lídra. A doufáme, že to tak bude,“ uvedl Mlejnek na adresu Davida Kašeho, který během dosavadní kariéry už stihl i působení ve Švédsku a v zámoří, kde nakoukl i do NHL.

Petr Koblasa nastupoval v extralize rovněž za Chomutov a Karlovy Vary. „Čtyři sezony po sobě patřil k nejlepším střelcům svého týmu. Podával stabilní výkony a věříme, že se stejným způsobem předvede i v Litvínově,“ pravil Mlejnek.

Do obrany přichází Marek Baránek, který naposledy působil v Plzni.

Měl jsem možnost s ním před osmi nebo devíti lety půl roku pracovat v Karlových Varech. Snad do mužstva přinese kromě hokejovosti i rychlost, důraz a tím i respekt,“ přemítal trenér.

K výše zmíněným informacím o odchodech nejlepších útočníků patří také fakt, že v Litvínově už nebudou působit obránci Daniel Kolář, Ralfs Freibergs, Joshua Wesley, forvardi Petr Straka, Jiří Fronk a brankář Denis Godla.

Zdroj: autorský článek