V Kometě se stal nechtěným. Avšak ve Zlíně je Holík za hvězdu, včera odvrátil konec sezony

Přidat na Seznam.cz

Petr Holík vstupoval do letošní sezony jako první centr brněnské Komety. Jenže se mu nedařilo bodovat (v polovině sezony měl jen tři góly a osm asistencí) a postupem času se propadl až do čtvrté lajny. Vysvobozením pro něj bylo hostování v prvoligovém Zlíně. A zatímco hráči Komety mají od středy už dovolenou, Holík se snaží pomoci Beranům vrátit se po dvou letech do extraligy.

Zlín to však nemá vůbec jednoduché. Včera v semifinále proti Litoměřicím nastupovali Berani do šestého utkání v nepříznivé sérii 2:3 na zápasy. Museli tak za každou cenu odvrátit litoměřický „mečbol“. A povedlo se jim to, vyhráli 2:0. Velkou zásluhu na tom měl právě Holík, který jeden gól vsítil a na druhý přihrál. Oba góly padly ve druhé třetině. Možná by se dalo říci, že velkou zásluhu na výhře má i zlínský gólman Huf, jenže litoměřičtí hráči mu to hodně usnadnili, vyslali na něj za zápas pouhých třináct střel… „Od začátku jsme byli horší, měli jsme špatný pohyb, dělali jsme opačné věci, než chceme dělat. Nevím co k tomu víc říct, byť jsme měli nějaké šance, domácí zaslouženě vyhráli. Kdybychom dneska vyhráli, byl byl to velký faul na hokej,“ podotkl litoměřický kouč František Ptáček.

Zlínský klub spoléhá v této sezoně hodně na severské hráče, v týmu má jednoho Švéda a tři Finy. Jeden z finských obránců Aleksi Salonen přihrával Holíkovi na první gól. „Pro mě to byla jednoduchá nahrávka. Naše přesilovky občas nebývají úplně dobré, tentokrát jsme to sehráli jednoduše. Posunul jsem puk na Petra Holíka, on to vzal na sebe, což nedělá často, moc nestřílí. Tentokrát ale vypálil a prošlo to do brány. Někdy ani nemusíš střílet tvrdě, Jepa (Jesse Paukku) tam udělal výbornou clonu a to stačilo,“ pověděl 31letý zadák.

Rozhodující utkání se odehraje v sobotu v Litoměřicích. „Musíme hrát jako dneska. Mít tu vítěznou mentalitu, zkrátka věřit tomu, že tam jedeme vyhrát,“ dodal hrdina šestého zápasu Holík.

Vítěz tohoto duelu se ve finále první ligy střetne se Vsetínem, který vyřadil Jihlavu 4:1 na zápasy.

Zdroj: hclitomerice.cz, beranizlin.cz