V Kataru platí přísné bezpečnostní podmínky. Z hotelu vás klidně vyhodí od oběda a na stadionech bude k dispozici pouze nealkoholické pivo

Přidat na Seznam.cz

Pokud byste se nyní vydali do pořadatelské země a vybrali si hotel, který s vámi bude sdílet i jedna z mnoha reprezentací, může se vám stát, že vás pracovníci například během oběda požádají, abyste prostory hotelu opustili na nutnou dobu, kdy bude probíhat bezpečnostní kontrola celého komplexu.

Každý hotel v Dauhá je povinen před příjezdem klubového autobusu provést patřičnou kontrolu budovy hotelu a přilehlého prostranství. Je to bezpečnostní opatření před hrozbou bombového atentátu. Zpravodaj deníku Sun byl dokonce přítomen u jedné takové události v hotelu Double Tree Hilton, když byli hoteloví hosté požádáni, aby přerušili svou činnost a shromáždili se na prostranství před hotelem. Stejný hotel si totiž pro svůj azyl vybrala i reprezentace Ghany. Hosté byli zpět do hotelu vpuštěni zhruba po patnácti minutách.

Je tak zřejmé, že katarští představitelé nenechávají nic náhodě a bezpečnost je zde na prvním místě. V neděli již šampionát čeká zahajovací ceremoniál a úvodní utkání domácího Kataru s týmem Ekvádoru.

Z dějiště šampionátu ovšem přišla také jedna neveselá zpráva, když FIFA ustoupila tlaku hostitelské země a na všech fotbalových stadiónech, které hostí mistrovství světa, bude k dispozici pouze nealkoholické pivo. Jediné místo v Kataru, kde je možné si dopřát alkohol alespoň v malé míře, tak zůstává oficiální Fan Festival ve městě Dauhá, informuje NY Times. Za jedno pivo tu ovšem dáte zhruba 350 korun. Oficiální partner FIFA, pivo Budweiser, obdrží od fotbalové asociace kompenzaci za ušlý zisk ve výši 28 miliónů korun.

Zdroj: The Sun, NY Times