V jabloneckém kádru se sešli dva Součkové. Daniel přišel z Dukly, Filip na hostování ze Sparty

Přidat na Seznam.cz

Těsně před startem rozbíhajícího se ročníku první fotbalové ligy ohlásilo vedení FK Jablonec další novinky v rámci hráčského kádru. Ze soupisky týmu vyplývá, že jablonecké barvy budou hájit dva Součkové. Daniel Souček na sever Čech přestoupil z Dukly Praha, když v klubu už hostoval v minulé sezoně. A novou tváří je Filip Souček, který bude hostovat z pražské Sparty.

Ilustrační snímek je z fotbalového stadionu v Jablonci.

Daniel Souček je odchovancem pražské Slavie, ale přes Táborsko se dostal na pražskou Julisku. Za Duklu nastupoval pod vedením trenéra Romana Skuhravého ještě v době, kdy hrála první ligu. Zůstal i po sestupu, ale v roce 2022 zamířil na hostování právě do Jablonce.

V loňské sezoně odehrál pod trenérem Davidem Horejšem čtyřiadvacet ligových utkání. Zatímco kouč Horejš musel v klubu skončit, Daniel Souček bude v Jablonci pokračovat už pod taktovkou nového kouče Radoslava Látala.

Filip Souček nakoukl do první ligy jako mladík v dresu Slezského FC Opava, kde si ho vyhlédla pražská Sparta. Po přestupu ho ještě nechala na hostování v Opavě, odkud se pak přece jen přesunul na pražskou Letnou. Ale v silné konkurenci v záložní řadě těžko hledal větší uplatnění.

Minulou sezonu strávil Filip Souček ve Zbrojovce Brno. Po jejím sestupu z první ligy se vrátil do Sparty, která jej obratem poslala na hostování do Jablonce. V necelých třiadvaceti letech ho tak čeká už čtvrté prvoligové působiště.

Kromě Filipa Součka jsou nyní v Jablonci i další hráči, spjatí se Spartou. V hostování z Letné pokračuje Matěj Polidar, který se už v minulé sezoně prosazoval i střelecky, když zaznamenal sedm gólů. A celkově má na svém kontě za Příbram, Spartu a Jablonec už takřka stovku prvoligových startů.

A novou posilou ze Sparty je útočník Václav Drchal, který do Jablonce přestoupil s tím, že Sparta by v případě zájmu měla předkupní právo na jeho eventuální návrat. Drchal během kariéry poznal v ligové Spartě při práci sedm trenérů! A navíc ještě hostoval v Mladé Boleslavi, Dynamu Drážďany a naposledy v Bohemians Praha 1905.

Velkou obměnu kádru vnímá i nový trenér Radoslav Látal.

Je tady čtrnáct nových hráčů, ale myslím, že se dobře aklimatizují. Takový zásah do mužstva vzešel od vedení klubu poté, co Jablonec skončil v předchozích dvou sezonách až na třináctém místě,“ podotkl zkušený kouč, který poslední období strávil při angažmá v Polsku.

Zdroj: autorský článek