V Jablonci nechtěný Považanec byl na zápase Liberce se Spartou! Čekám na příležitost, řekl záložník

Přidat na Seznam.cz

Na svém kontě má 272 zápasů odehraných v české první lize, z toho přesně dvě stovky (!) v dresu FK Jablonec. Navíc slovenský fotbalový záložník Jakub Považanec v barvách téhož klubu nastřádal osmnáct startů v evropských pohárech. Momentálně ale na fotbalových trávnících chybí, protože s ním v Jablonci nepočítají, a tak si může hledat nové angažmá.

Jakub Považanec ale na fotbal samozřejmě nezanevřel, v neděli 3. září jsme jej zastihli na libereckém stadionu U Nisy při ligovém zápase Slovanu Liberec s pražskou Spartou (0:2). Atraktivní souboj sledoval v hledišti v roli diváka.

Na snímku Jakub Považanec v areálu libereckého stadionu v neděli 3. září 2023.

Trénuji ale dál v Jablonci a čekám na příležitost, jestli přijde. V sobotu jsem ovšem nebyl s jabloneckým týmem při jeho utkání v Českých Budějovicích. Bylo to na mě dost daleko. Díval jsem se ale doma v Liberci na televizi,“ svěřil se Považanec ochotně pro SportDeník.cz na libereckém stadionu.

V Liberci totiž bydlím a zatím tady zůstávám,“ upřesnil záložník.

Nevím, co bude dál. Ani netuším, jak by to mohlo pokračovat v Jablonci. Pravdou je, že mohu s mužstvem trénovat a platí mi smlouva,“ přemítal Považanec.

Čas na případný odchod jinam se krátí.

Na Slovensku končí přestupní termín 6. září, v Česku o dva dny později. V úvahu připadají ještě nějaké zahraniční ligy, takže čekám, jak jsem už uvedl na začátku,“ podotkl zkušený ligový fotbalista.

Považanec začínal v české první lize v pražské Dukle, kde pod vedením nynějšího libereckého trenéra Luboše Kozla odehrál 56 zápasů. V Jablonci jej nejdéle vedl Petr Rada, pod nímž absolvoval 144 utkání. Ve středové řadě pravidelně nastupoval po boku kapitána Tomáše Hübschmana a podle statistik to bylo ve 149 ligových zápasech, k tomu je třeba připočíst zmíněné evropské poháry.

Když se za tím ohlédnu, tak si vážím vstřeleného gólu do sítě Astany v základní skupině Evropské ligy,“ dodal Považanec.

Zdroj: autorský článek