V extralize debutoval pod trenérem Rulíkem a po boku Hübla s Lukešem. Byl jsem z toho vykulený, přiznává útočník Josef Jícha

Přidat na Seznam.cz

Hokejovým Litvínovem prošla v minulosti řada hráčů, kteří dokázali kombinovat starty za extraligový tým HC Verva s působením v prvoligových klubech. Patří mezi ně i útočník Josef Jícha, jenž má na svém kontě na osmdesát zápasů v nejvyšší soutěži, přičemž úspěšně nastupuje i za HC Litoměřice v první lize.

Na ilustračním snímku je Zimní stadion Ivana Hlinky v Litvínově (říjen 2923).

Velkým milníkem v Jíchově dosavadní kariéře byla sezona 2017/2018, kdy debutoval v extralize.

Šanci mi dal tehdejší trenér Litvínova Radim Rulík. Bylo to dva roky poté, co s litvínovským týmem vyhrál extraligu. Do áčka jsem chodil z juniorky. Vzpomínám si, že už u týmu nepůsobil pan trenér Hořava, který byl s Radimem Rulíkem u titulu. Asistentem pana Rulíka byl při mých začátcích Darek Stránský,“ upřesňuje Jícha svůj vstup na extraligovou scénu pro SportDeník.cz.

Jíchovy vzpomínky na debut mezi elitou umocňuje fakt, že Radim Rulík je momentálně hlavním koučem české reprezentace.

Byl pro mě vždycky dobrým trenérem už předtím, co dokázal s Litvínovem, i potom, kdy trénoval Spartu, Mladou Boleslav, Pardubice a reprezentační dvacítku se stříbrem z mistrovství světa,“ tvrdí Jícha.

V Litvínově jsem ale zažil i období, kdy se nehrálo úplně dobře. Byli jsme takříkajíc na nižší vlně. Poštěstilo se mi ovšem zahrát si v jedné formaci přímo s Viktorem Hüblem a Františkem Lukešem. V devatenácti letech jsem byl z toho vykulený,“ svěřuje se Jícha.

Při působení v Litoměřicích naskakoval Jícha za Litvínov prakticky v každé z uplynulých sezon. Loni absolvoval tři zápasy. Takže se ani nyní nevzdává naděje na návrat na extraligový led.

Myslím, že když by bylo potřeba, mohu naskočit. Nevím přesně, jaká je dohoda mezi kluby, ale Litoměřice mají stále vazby na Litvínov. Loni jsem hrál za Litoměřice s Lukášem Válkem, který je teď rovněž v Litvínově. Podobné to měl Martin Havelka,“ podotýká Jícha.

Pro současný Litvínov volí jen slova respektu.

Když to jde, dívám se i na zápasy. Letos tam mají velmi dobře poskládaný tým, všichni hrají dobře. Není nikdo, komu by se nedařilo. Takže kluci jsou na pozitivní vlně. A Ondřej Kaše, David Kaše, Petr Koblasa a Liam Kirk, to jsou opravdové posily,“ zakončuje Jícha.

Zdroj: autorský článek