V dětství byl Rusnák velkým fanouškem Baroše, teď bude hrát za jeho milovaný klub

Přidat na Seznam.cz

Ani mezi vánočními svátky české fotbalové kluby nezahálí a snaží se posílit své kádry. Ostravský Baník se rozhodl vyztužit obranné řady a ze Žiliny získal Matúše Rusnáka. „Máme ho, myslím, velmi dobře nasledovaného. Je to rychlostní, dynamický typ, jezdili jsme ho dlouho sledovat přímo do Žiliny a věříme, že k nám zapadne. Má předpoklady, aby byl posilou,“ prohlásil šéf sportovního úseku FC Baník Ostrava Luděk Mikloško.

Čtyřiadvacetiletý obránce si v žilinském dresu zahrál i v evropských pohárech, v kterých dokázal dvakrát skórovat. „Jít do Baníku pro mě bylo od začátku velmi lákavé a zajímavé. Nemusel jsem nad tím moc přemýšlet. Klub vnímám hlavně přes Milana Baroše, kterého jsem jako kluk hltal v Liverpoolu a je to pro mě taková neodmyslitelná postava spojená s Baníkem, a pak samozřejmě přes skvělé fanoušky, kteří doma i venku chodí v obrovských počtech. Věřím, že se vše dotáhne a budu si před nimi moct zahrát,“ řekl Matúš Rusnák.

„Kluby se domluvily, že se k nám hráč už připojí do přípravy a v lednu podepíšeme dlouhodobou smlouvu. Na všem jsme dohodnuti. Zbývá ještě dotáhnout určitou administrativu,“ dodal Mikloško k rodákovi z Levice, který má za sebou i premiérovou nominaci do slovenské reprezentace, vloni byl povolán do národního týmu na zápasy s Chile a Černou Horou.

Od 28. prosince budou hráči Baníku plnit individuální tréninkové plány a 3. a 4. ledna absolvují zátěžové testy. První společný trénink na hřišti je čeká v pátek 5. ledna. Následných 14 dní se zaměří na kondiční přípravu. První přátelské utkání je čeká 20. ledna proti Vyškovu, který je lídrem druhé ligy. Hned v dalším týdnu Baník odlétá na desetidenní soustředění do tureckého Beleku, kde by měl odehrát pět přípravných utkání. Až na celek FK Dečič (Černá Hora) ostatní soupeři ještě nejsou potvrzení.

Zdroj: redakce, fcb.cz