V Detroitu už nezazní čeština. Kubalík se stěhuje do Kanady

Přidat na Seznam.cz

Do loňské sezony vstupoval Detroit se čtyřmi českými hokejisty. Po dnešku už tam v kabině nebude viset ani jeden dres s českým jménem. Ještě během minulého ročníku kanadsko-americké soutěže odešli Filip Hronek a Jakub Vrána. Minulý týden dal Detroitu sbohem Filip Zadina a dnes zvedl kotvy z města amerického státu Michigan i Dominik Kubalík, který bude hrát za kanadskou Ottawu.

Detroit získal výměnou za Kubalíka americké křídlo Alexe DeBrincata. Těžko nyní soudit, kdo na výměně vydělá, ale je pravda, že Detroitu se v posledních sezonách příliš nedaří, takže si Kubalík určitě nepohorší. Nejlepší střelec posledního světového šampionátu odehrál vloni za Detroit až na jeden zápas všechna ostatní utkání se statistikami 20 gólů a 25 asistencí.

Pro Kubalíka je to už třetí zámořské angažmá. Svou pouť v NHL začal v Chicagu. Dohromady odehrál v nejprestižnější lize světa 283 utkání, v kterých vsítil 82 branek plus přidal 79 asistencí. Předtím nastupoval ve švýcarském Ambri, kam přišel z domovské Plzně.

Zdroj: espn.com, nhl.com