Úžasný vstup do bundesligového angažmá, Čvančara vsítil dva góly a umlčel své kritiky

Přidat na Seznam.cz

Na sociálních sítích se často objevovaly hlasy, které se podivovaly nad tím, jak si může Tomáš Čvančara troufat hrát Bundesligu. Bývalý hráč Sparty nebyl vnímaný jako velký talent, který má na to působit v jedné z pěti elitních evropských lig. Ani góly, které nasázel v přípravě či v německém poháru (pravda, týmu z nižší soutěže) kritiky nepřesvědčily. Ale dnes všechny nepřejícné „fandy“ tento rodák z Neratovic umlčel, ve své bundesligové premiéře vsítil dva góly.

Zápas FC Augsburg – Borussia Mönchengladbach skončil divokou přestřelkou 4:4. Hosté se dostali do vedení ve 13. minutě (Itakura). O čtrnáct minut později už přišla Čvančarova chvíle, který dostal ideální míč do běhu a nebohého augsburského gólmana s přehledem překonal. Domácí sice za dvě minuty snížili (Rexhbecaj), ale ve 37. minutě už zase hosté vedli o dva góly (Ngoumou). Jenže Augsburg předvedl úžasný závěr první půle a dokázal ještě srovnat (Bauer a Michel).

Domácí se dočkali i poprvé vedení v tomto zápase, když v 76. minutě se trefil Vargas. Borussia však nejela domů s prázdnou a zasloužil se o to právě Čvančara. V 97. minutě se nebál jít kopat penaltu. Proměnil jí a hostující fanoušci tak mohli mohutně skandovat jeho jméno.

Na první kolo letošní bundesligové sezony bude rád vzpomínat i Harry Kane z Bayernu Mnichov. Tato hvězdná posila pomohla svému novému týmu k výhře 4:0 na půdě Brém gólem a přihrávkou.

Zdroj: redakce, borussia.de, bundesliga.com