Úžasné! Linda Nosková porazila světovou jedničku a postupuje do osmifinále Australian Open

Přidat na Seznam.cz

Většina českých tenistek a tenistů už na Australian open vypadla v prvních dvou kolech. To se však netýká Lindy Noskové, která si zahraje osmifinále. Mezi nejlepší šestnáctku se dostala po životním zápase, ve 3. kole porazila světovou jedničku Igu Swiatekovou 3:6, 6:4, 6:4! Skvělá práce, když si uvědomíme, že je to pro ní premiérová účast v Melbourne.

Sázkové kanceláře přisoudily české tenistce na výhru kurs (přibližně) 10. To znamená velmi nepravděpodobná výhra. Jenže Nosková zmačkala všechny prognózy a hodila je do koše i nervozitou. V aréně Roda Lavera prokázala rodačka ze Vsetína, jaký je to velký talent. Vždyť se dnes stala první teenagerkou od roku 1999, která zdolala na Australian Open první hráčku světa.

Vítězka juniorského Roland Garros z roku 2021 se mohla v zápase spolehnout na servis, poslala na druhou stranu kurtu deset es a též jí nahrálo, že soupeřka udělala 33 nevynucených chyb. „Dnes jsem prostě věřila své hře. Opravdu jsem chtěla vyhrát, protože jsem na kurt nepřišla s myšlenkou, že nemám co ztratit. Brala jsem to velmi vážně,“ podotkla Nosková na tiskové konferenci a dále se rozpovídala na téma „víra ve své schopnosti“. „Mnohokrát, když jsem hrála s hráčkou Top 10, to bylo – řekněme ve 100 % případů – ‚Nemám co ztratit a prostě tam půjdu a pokusím se hrát co nejlépe a uvidíme, jak to půjde.‘ Několikrát jsem porazila skvělého hráče, ale byla to možná náhoda nebo něco podobného, řekněme, hlavně v mé hlavě. Nešla jsem na kurt s 1000% důvěrou a vírou, že ten zápas můžu vyhrát. Prostě jsem ten den hrála dobře a vyšlo mi to,“ dodala padesátá hráčka světa.

Swiateková prohrála po osmnácti vítězných zápasech. „Měla jsem pocit, že mám všechno pod kontrolou, dokud mě ve druhém setu nezlomila,“ řekla rodačka z Varšavy. „Ve druhém setu jsem měla několik šancí ji zlomit, ale nevyužila jsem je. Prostě jsem nehrála tak nějak intuitivně a přirozeně. Myslím, že budu muset zapracovat na věcech, abych se příští rok cítila pohodlněji.“

V boji o nejlepší osmičku se Nosková střetne s Ukrajinkou Elinou Svitolinovou, která si poradila se Švýcarkou Viktorii Golubičovou ve dvou setech 6:3, 6:2.

Zdroj: ausopen.com, wtatennis.com