Úžasná jízda Kvitové s Lehečkou. Už jsou ve Wimbledonu mezi poslední šestnáctkou

Přidat na Seznam.cz

Už osmý vyhraný zápas na trávě za sebou si dnes mohla odškrtnout česká tenistka Petra Kvitová. Po vítězství v Berlíně před 14 dny se jí zatím velmi daří i ve Wimbledonu. Výhrou nad Srbkou Natalijou Stevanovičovou se dostala už mezi nejlepších šestnáct hráček. To samé se dnes podařilo i Jiřímu Lehečkovi, který v pěti setech udolal nasazeného Tommyho Paula z USA.

Narozdíl od Lehečky stačilo Kvitové zvládnout dva sety – 6:3, 7:5. „Byl to těžký zápas, i kvůli dešťové přeháňce. Stevanovičová hodně využívá čopy a hraje jinak než ostatní tenistky. Musela jsem být klidná. Nakonec jsem to nějak zvládla. Měla jsem ale o trochu více chodit na síť,“ řekla na tiskové konferenci Kvitová. V dalším kole se střetne buď s Tunisankou Uns Džábirovou, nebo vyzve Kanaďanku Biancu Andreescuovou.

Jiří Lehečka neměl ve třetím kole lehký los. Do cesty se mu postavil 16. nasazený Američan. Postavení Tomyho Paula se ale nezalekl a první dva sety získal pro sebe 6:2, 7:6. Jenže následující dva tie-brejky vyzněly lépe pro Američana. Naštěstí to Lehečku nijak nesložilo a v posledním dějství jasně dominoval – 6:2.

A ještě se vraťme k ženské dvouhře. Je jisté, že mezi nejlepší šestnáctkou budeme mít ještě jednu zástupkyni, která vzejde ze zítřejšího českého duelu Markéta Vondroušová – Marie Bouzková.

Zdroj: redakce, wtatennis.com, atptour.com