Uvidíme v Kataru držitele Zlatého míče? Benzema možná za Francii nastoupí

Přidat na Seznam.cz

Francouzská reprezentace si zatím na MS v Kataru vede dobře. Po dvou zápasech má plný počet bodů a míří tak do osmifinále. Dalo by se tedy říci, že není důvod sahat do sestavy „galského kohouta“. Jenže odvážil by si kterýkoliv trenér světa odmítnout možnost dodatečně povolat posledního držitele Zlatého míče? Takovouto možnost bude možná zvažovat francouzský kouč Didier Deschamps, protože se spekuluje, že zdravotní stav Karima Benzemy se hodně zlepšuje.

Zástupci francouzské reprezentace zatím tuto skutečnost nechtějí komentovat, avšak podle posledních zpráv by se útočník Realu Madrid měl zúčastnit čtvrtečního tréninku. „Mluvil jsem s Karimem při jeho odjezdu, všichni znáte jeho situaci a časový rámec, kdy se má zotavit. Tohle nejsou věci, které mě teď zaměstnávají, starám se o hráče, kteří jsou tady,“ řekl Deschamps. Francouzi hrají poslední utkání v základní skupině proti Tunisku v úterý a play-off pro ně začíná 3. či 4. 12. Záleží, z jakého místa Francouzi postoupí.

Pokud by se stehenní sval Benzemy umoudřil natolik, že by mohl nastoupit, pravděpodobně by na lavičce skončil Olivier Giroud, který je také typickým středním útočníkem. Na druhou stranu Giroud už dal dva góly, daří se i největší hvězdě Mbappému, který vsítil o branku více. Troufne si Deschamps sáhnout do rozjetého vlaku, nebo zatím Benzemu nechá sedět na lavičce jako žolíka?

Ale to jsou zatím předčasné spekulace. Pro francouzského kouče ale jistě příjemné.

Zdroj: sport.cz , isport.blesk.cz