Uvidíme ještě na kurtech Nadala? Tenisová legenda opět odložila návrat

Přidat na Seznam.cz

V posledním půlroce je podle úspěchů největší tenisovou hvězdou Janik Sinner. Očekává se, že tento Ital se bude v následujících letech přetahovat o grandslamy se Španělem Carlosem Alcarazem. Poslední slovo jistě neřekla současná jednička Novak Djokovič či nedávný hráč číslo jedna Daniil Medveděv. A možná že na grandslamových turnajích „vyletí“ někdo z mladíků (proč by to nemohl být třeba náš Jakub Menšík?). Na jedno jméno se ale pomalu zapomíná, a přitom ještě tento velký hráč kariéru neuzavřel. Rafael Nadal se v lednu po téměř roční pauze objevil v australském Brisbane, kde si však ve čtvrtfinále natrhl sval, následně se musel odhlásit z Australian open. Uvidíme ho ještě někdy na kurtech?

Před měsícem oznámil 22násobný držitel grandslamů, že by se měl konečně objevit v Monte Carlu. Tento antukový turnaj patří mezi jeho nejoblíbenější, vždyť tu vyhrál jedenáctkrát! Bohužel přetrvávající zdravotní potíže mu nedovolí, aby se v centru kasín představil (tedy v pozici hráče). „I když tvrdě trénuju a každý den dělám maximum, abych se mohl zase účastnit turnajů, které pro mě byly velmi důležité, je pravdou, že hrát za současného stavu nemůžu,“ uvedl Nadal na svém Instagramu. „Ani nevíte, jak je to pro mě těžké, že nemohu hrát na těchto turnajích.“

Jediné, co mohu udělat, je přijmout tuto situaci a snažit se dívat na nejbližší budoucnost s tím, že si zachovám nadšení a chuť hrát, abych měl šanci, že se situace zlepší,“ podotkl dále na sociálních sítích sedmatřicetiletý Nadal.

V tuto chvíli je ve hvězdách, zda španělská legenda stihne další antukové turnaje (Řím, Madrid, Barcelona). Pro jeho fanoušky (ale i další tenisové nadšence) je však jistě největším přáním ho vidět na Roland Garros. Grandslamovou Paříž ovládl Nadal už 14x, naposledy před dvěma lety.

Zdroj: redakce, Instagram, atptour.com