Útočník Smoleňák po odchodu z Hradce Králové bude hrát v extralize za Kladno

Přidat na Seznam.cz

Na trase Hradec Králové – Kladno došlo k nesmírně zajímavému přesunu v rámci hokejové extraligy. Dosavadní nejvýraznější hráč Mountfieldu Radek Smoleňák opustil východočeský klub a nově bude hrát za Rytíře Kladno. Podle svých slov mu zůstanou na Hradec krásné vzpomínky a zároveň vzhlíží s očekáváním ke svému novému angažmá.

Ilustrační snímek ze září 2023 je z kladenského zimního stadionu, který bude pro Smoleňáka domácím prostředí.

Smoleňák byl v hradeckém dresu nepřehlédnutelnou postavou. Potvrdil to i generální manažer klubu Aleš Kmoníček na klubovém webu.

Tato situace a odchod Radka je pro mě velmi silnou záležitostí. Jedná se o našeho historicky nejlepšího střelce a v tuto chvíli i osobnost, která u nás působila více než šest let a odvedla spoustu dobré práce na ledě i mimo něj,“ řekl Aleš Kmoníček.

Smoleňák zažil v Hradci Králové parádní období, když byl kapitánem týmu. Kromě extraligy se Mountfieldu jeden čas dařilo i v Lize mistrů. V minulé sezoně ale zkušený útočník postupně ztratil stabilní místo v základní sestavě a potýkal se i se zraněním.

Herní vytížení mu chybělo i na začátku tohoto ročníku a poprvé nastoupil až v šestém kole. Vše nasvědčovalo jeho odchodu a klub již předtím avizoval, že jeho případnému přesunu nebude stát v cestě. Nakonec bude dalším Smoleňákovým působištěm Kladno, ke kterému má z minulosti vřelý vztah.

Zatímco se s Hradcem Králové většinou pohyboval v horní polovině tabulky extraligy, na Kladně ho čeká jiná výzva než boje o medaile. Rytíři se prakticky pořád během svého účinkování v extralize pohybují na chvostu soutěže a mají za sebou několik baráží o udržení. Momentálně tým znovu figuruje v nejspodnějších patrech pořadí.

Jsem rád, že to vyšlo. Bavili jsme se o tom celkem dlouho a čekal jsem, jak to dopadne. Nakonec se tak vyvinula i moje situace v Hradci. Vracím se tam, odkud pocházím. Kdekoliv jsem byl po světě za všechny ty roky, vždycky jsem cítil, že patřím sem na Kladno a jsem rád, že se můžu vrátit domů,“ řekl Radek Smoleňák kladenskému webu.

Zdroj: autorský článek