Útočníci s nenaplněnými ambicemi se na Bohemce „málem srazili ve dveřích“

Přidat na Seznam.cz

Fotbalový klub Bohemians má za sebou sezonu, kterou začínal na vrcholu, aby nakonec skončil s velkými rozpaky. Vloni v létě se hráči Bohemky střetli v 2. předkole Konferenční ligy s norským Bodo/Glimt. Pro klokany to byl návrat do pohárové Evropy po dlouhých 36 letech! I když dvojzápas s norským týmem neskončil úspěchem (porážky 0:3 a 2:4), přesto vršovičtí fanoušci věřili, že jejich miláčci budou i v ročníku 2023/24 atakovat vyšší příčky naší nejvyšší soutěže a pokusí se znovu dostat do evropských pohárů. Jenže ouha… Zelenobílí se od začátku pohybovali v dolní polovině tabulky, což jim vydrželo až do 30. kola. To znamenalo, že hráli Skupinu o záchranu. Brzy se jim sice povedlo uchovat prvoligovou účast i na příští ročník, to však nemohlo přebít nespokojenost z posledních měsíců.

Bohemka se hodně potýkala se slabou ofenzívou, spolu s Pardubicemi vstřelila nejméně branek (29). I proto se vedení vršovického klubu rozhodlo, že z Jablonce přivede zpět Václava Drchala. Tento útočník přispěl vloni jako hostující hráč ze Sparty k úspěšné sezoně šesti góly. Poté však trochu nečekaně odešel do Jablonce, kde se mu však vůbec nedařilo (pouhé dva góly). A ani Severočechům se příliš sezona nevyvedla, skončili pod Bohemians… „Tentokrát však nejde o hostování, Václav Drchal přichází do Bohemians na přestup a stává se kmenovým hráčem Klokanů. V Ďolíčku podepsal víceletý kontrakt. Vítej zpátky, Drchy!“ je uvedeno na stránkách vršovického klubu.

Drchal byl před několika lety vnímán jako velký ofenzivní talent, ale i kvůli častým zdravotním problémům svůj potenciál nikdy nenaplnil. Zdravotní potíže trápily skoro velkou část kariéry i dalšího útočníka Tomáše Necida, který v posledních čtyřech letech působil právě na Bohemce. Jenže během této doby odehrál u klokanů jen 61 zápasů, v kterých vsítil sedm branek. A i když se 34letý útočník uzdravil, přece jenom už, i vzhledem k věku, s ním Bohemka nepočítá. Ale v Praze bývalý reprezentant zůstane, přesune se k žižkovské Viktorce. „O Tomášových kvalitách, jak fotbalových, tak lidských, se nemusíme dlouho bavit. Přichází nám pomoci s ofenzívou, věřím, že se svou kvalitou, čichem na branky a silou na míči bude Viktorce přínosem“ podotýká sportovní ředitel druholigového klubu Pavel Hoftych.

Necid prošel v kariéře mnoha zahraničními kluby (CSKA Moskva, PAOK Soluň, Zwolle, Bursaspor, Legie Varšava a Den Haag. V Česku hrál za Slavii.

Zdroj: bohemians.cz, fkvz.cz