Útočníci Pitule a Rohlík posílili hokejisty Mladé Boleslavi v extralize

Přidat na Seznam.cz

Neuspokojivá situace hokejistů BK Mladá Boleslav v tabulce extraligy nezůstává bez odezvy. Vedení aktuálně posledního celku soutěže se po nedávné trenérské změně snaží o doplnění hráčského kádru.

Trenér Richard Král, který nahradil odvolaného Jiřího Kalouse, má nyní k dispozici další dva nové hráče. Jsou to útočníci Tomáš Pitule a Ondřej Rohlík. Oba už dříve v extralize působili, takže nejsou v soutěži nováčky.

Čtyřiatřicetiletý Pitule patří k hokejovým cestovatelům. Na začátku kariéry přešel z mládežnických kategorií v Plzni přímo do tamního extraligového áčka. Postupně oblékal dresy dalších českých klubů – Mladé Boleslavi, Českých Budějovic, Kladna, Chomutova a Vsetína.

Docela podstatný úsek svojí aktivní dráhy strávil Pitule i v zahraničí. Zahrál si mj. ve francouzském Grenoblu, na Slovensku, ve dvou klubech v Bělorusku, v anglickém Sheffieldu a taky podruhé ve Francii. Letošní sezonu rozjížděl v prvoligovém Prostějově.

Právě z hanáckého celku zamířil Pitule podruhé v kariéře do Mladé Boleslavi, kde si od něj slibují, že uplatní svoje zkušenosti.

Dvaadvacetiletý Ondřej Rohlík přišel z Pardubic, za které debutoval už v osmnácti letech i v extralize. Jeden čas hrál pravidelně nejvyšší soutěž, ale po nákupu zvučných posil do kádru Dynama našel střídavě uplatnění i v pardubickém béčku v první lize.

Ještě v úvodní fázi probíhající sezony nastupoval Rohlík také za pardubickou rezervu právě pod vedením nynějšího boleslavského trenéra Richarda Krále, který ho tak zná ze společného působení ve východočeském klubu.

Příchody nových hráčů mají dva aspekty. Jednak jsou potřebné pro rozšíření kádru při onemocněních a zraněních a zároveň chceme dát týmu patřičný impuls,“ uvedl sportovní ředitel boleslavského klubu Martin Ševc na klubovém webu.

Zdroj: autorský článek