Úspěšný vstup Krejčíkové na Australian open. Obhájkyně loňského semifinále je ve druhém kole

Přidat na Seznam.cz

Česká tenistka Barbora Krejčíková přiletěla do Austrálie s vědomím, že na prvním grandslamovém turnaji roku obhajuje spoustu bodů za loňské semifinále. Aby brněnská rodačka alespoň vyrovnala výsledek z roku 2023, musí vyhrát pět zápasů. Zatím má za sebou první krok, když na úvod porazila japonskou tenistku Maiu Hontamaovou 2:6, 6:4, 6:3.

Výsledek naznačuje, že to nebyl pro 28letou Češku lehký zápas. V prvním setu vytvořila spoustu nevynucených chyb. Ani začátek druhé sady nebyl z její strany nejlepší, poté však zpřesnila hru a 122. hráčku světa porazila. I když musela zvládnout jeden nepříjemný moment ve třetím setu, kdy se nechala ošetřovat. „Byl to těžký zápas. Mai hrála velmi dobře a mně se naopak nedařilo. Pořád jsem ale věřila a jsem ráda, že jsem nakonec vyhrála,“ řekla v rozhovoru na kurtu Krejčíková. „Snažila jsem se hlavně zůstat ve hře. Ve druhém setu jsem ztrácela, ale nikdy se nevzdávám. První kola jsou vždy obtížná. Jsem ráda, že jsem postoupila a těším se na další utkání,“ doplnila Krejčíková, která se ve 2. kole střetne s Němkou Tamarou Korpatschovou.

Úspěšný vstup do nejteplejšího grandslamu roku má i Tomáš Machač, když též porazil zástupce země vycházejícího slunce. Na Japonce Šintara Močizukiho mu stačily tři sety – 7:5, 6:1, 7:5. Třiadvacetiletý rodák z Berouna byl papírovým favoritem, protože je v žebříčku na 73. pozici, zatímco japonský tenista za ním zaostává o 65 míst. Machač přišel jen jednou o servis, když se mu podařilo odvrátit šest ze sedmi brejkbolů. Navíc český tenista udělal o třicet méně nevynucených chyb. Ve druhém kole bude Machačův soupeř buď Tiafoe z USA, nebo Chorvat Čorič.

Zdroj: ausopen.com , atptour.com