Unikl nový vzhled dresu FC Barcelona 2023/24. Je to návrat k tradici

Přidat na Seznam.cz

FC Barcelona se vrací ke klasickému designu soupravy: jak ukazuje únik informací, domácí souprava Barçy na sezonu 2023/24 je opět v tradičním stylu.

FC Barcelona bude mít v nadcházející sezoně 2023/24 opět domácí dres ve velmi tradičním stylu. Nyní web Footy Headlines poprvé zveřejnil konkrétní obrázek nového domácího dresu. Podle něj bude mít souprava Barçy pouze několik pruhů a barvy budou opět klasické tmavě modré a tmavě červené.

V minulých letech Barça často experimentovala s designem domácích dresů a v některých případech dokonce porušila tradici (šachovnicový vzor a vodorovné pruhy), ale zdá se, že se klub v příštím roce vrátí ke klasickému designu dresů. Od roku 1912 do roku 1990 nosila Barça na přední straně tradičně jen několik červených a modrých pruhů, obvykle tři až pět. Podle úniku informací z Footy Headlines se FC Barcelona k tomuto designu v příští sezoně vrátí.

Výjezdní souprava FC Barcelona v tyrkysové barvě?

Návrat k tradici se možná chystá i pro venkovní soupravu. Jak totiž nedávno informovaly i Footy Headlines, Barça bude mít v příští sezoně také dres v tyrkysové barvě. Již v polovině 90. let a v Guardiolově éře Barça opakovaně nosila tyrkysový dres.

Zda se bude jednat o třetí střídavý dres, nebo o dres pro hosty, však zatím není zcela jasné. Objevily se zprávy, že Barcelona by v sezoně 2023/24 chtěla nosit bílé dresy pro venkovní zápasy, ale zatím žádný návrh neunikl. Je možné, že tento plán byl nebo bude přehodnocen, protože bílá je barva úhlavního rivala Realu Madrid. Naposledy Katalánci oblékli bílé tričko v roce 1979, a to s modrými trenýrkami a modročervenými pruhovanými ponožkami. Přinejmenším u domácího dresu se nyní zdá být jasné, že dojde k návratu k tradičnímu designu, jistě k velké radosti fanoušků Barçy.

Zdroj: barcawelt.de, footyheadlines.com, redakčně upraveno