UFC: Tereza Bledá při své premiéře přišla o neporazitelnost s Brazilkou Silvaovou

Přidat na Seznam.cz

Na turnaji UFC Fight Night 215 nastoupila do své premiéry proti zkušené Brazilce Natálii Silvaové. Ta ukončila souboj povedeným kopem na bradu ve třetím kole. Tereza ovšem nepodala vůbec špatný výkon, což se v nejsledovanější soutěži světa vždy počítá.

Zápas samotný začal ve velmi vysokém tempu. Po dvaceti vteřinách se talentovaná Češka pokusila o takedown, který ale Brazilka odrazila a Tereza musela čelit velmi nepříjemnému kopu z otočky. Svěřenkyně Andrého Reinderse se nadále snažila být aktivní a v závěru kola se dostala do nadějné pozice, když nejdříve nasadila soupeřce škrcení a následně páku na ruku.

Vysoké tempo zápasu ovšem ubíralo Tereze hodně sil a v druhém kole musela odrážet perfektně načasované kombinace Brazilky. Bledá se ovšem nevzdávala a snažila se vyrovnat své soupeřce.

Ve třetím kolem ovšem přišel fatální úder na bradu, když Česká reprezentantka inkasovala kop z otočky podobný tomu, který odrážela na začátku prvního kola. I přes pokusy vstát, zápas rozhodčí po chvilce ukončil.

Tereza Bledá je teprve druhou Češkou, která se ukázala na prestižní UFC. Před ní se to povedlo pouze Lucii Pudilové, kterou porazila v květnu 2020, tehdy ještě jako amatérka.

Zdroj: UFC, redakce