UFC aktualizovalo svůj žebříček. Conor McGregor až na 14. místě

Přidat na Seznam.cz

Novopečený šampion střední váhy Alex Pereira otřásl žebříčkem váhové kategorie do 84 kg i žebříčkem váhových kategorií, když 12. listopadu v New Yorku zastavil v hlavním zápase placeného zápasu UFC 281 bývalého držitele titulu Israela Adesanyu.

To je jen jedna z mnoha změn oproti divoké události z minulého víkendu, během níž Zhang Weili také porazila Carlu Esparzovou v boji o titul ve slámové váze, Chris Gutierrez vyřadil Frankieho Edgara v bantamové váze a Dustin Poirier v 70 kg porazil Michaela Chandlera.

Žebříček sestavila hlasovací komise složená ze zástupců médií. Členové médií byli požádáni, aby hlasovali pro nejlepší bojovníky UFC podle váhové kategorie a váhy. Hlasování se může zúčastnit pouze ten bojovník, který je v UFC aktivním členem. Bojovník se může objevit ve více váhových kategoriích najednou. Šampion a prozatímní šampion jsou považováni za bojovníky na nejvyšších pozicích ve svých divizích, a proto nemohou hlasovat podle váhových kategorií. O šampionech však lze hlasovat v rámci žebříčku podle váhy, jak píše server MMA Mania.

Králem P4P žebříčku i nadále zůstává Alexander Volkanovski, který má potvrzený zápas s Makhachevem, který poskočil na druhé místo. Adesanya se totiž propadl o 4 místa a nyní je tedy na šestém místě.

V lehké váze se pak Hooker díky skvělé výhře posunul na 11. místo. Dařilo se i Moicanovi, který je novou třináctkou divize, což znamená, že je Conor McGregor na 14. místě a bývalý postrach divize Tony Ferguson dokonce na 15. místě, takže reálně hrozí, že z TOP 15 vypadne.

Střední váha má samozřejmě nového šampiona, za kterým jsou postupně Adesanya, Whittaker, Cannonier a Vettori. Nejblíže další titulové šanci je tak stále bývalý šampion Adesany a pokud v únoru porazí Costu, tak i Whittaker.

Velký propad zaznamenal Dominick Reyes, který spadl až na 12 místo. Jeho přemožitel Spann je pak novou desítkou divize. Na sedmém, osmém a devátém místě jsou pak Krylov, Craig a Oezdemir.

Kompletní žebříček najdete na stránkách organizace UFC.

Zdroj: redakce, UFC, MMA Mania