UEFA oznámila, že povolí v budoucnu mládežnickým týmům z Ruska účastnit se fotbalových soutěží. Ukrajinský svaz hrozí bojkotem soutěží UEFA

Přidat na Seznam.cz

UEFA v úterý oznámila, že opět povolí v budoucnu mládežnickým týmům z Ruska účastnit se fotbalových soutěží. Ukrajinská fotbalová federace na to reagovala a vyhlásila bojkot, uvedl webový portál Kicker.

V případě účasti ruských mládežnických týmů v soutěžích UEFA je budou ukrajinské týmy bojkotovat. V prohlášení to oznámila Ukrajinská fotbalová asociace UAF.

UEFA již dříve oznámila, že zruší vyloučení ruských národních týmů z mládežnického fotbalu. Od nynějška se ruské mládežnické týmy budou moci opět účastnit mezinárodních soutěží. „Děti by neměly být trestány za činy, za které jsou odpovědní pouze dospělí,“ zdůvodnila asociace rozhodnutí s ohledem na probíhající agresivní válku na Ukrajině.

Ukrajina vyzývá členské asociace UEFA, aby se připojily k bojkotu

Ukrajinská organizace UAF reagovala prohlášením, že „důrazně odsuzuje“ nejnovější rozhodnutí UEFA. UAF trvá na dodržování předchozích rozhodnutí UEFA a FIFA ohledně vyloučení všech ruských týmů a „nebude se účastnit žádných soutěží s účastí ruských týmů“. Kromě toho vyzvala ostatní členské asociace UEFA, aby bojkotovaly případné zápasy za účasti ruských týmů.

Nové rozhodnutí UEFA se týká pouze mládežnických týmů, pozastavení činnosti klubových a národních týmů na úrovni dospělých zůstává v platnosti.

Zdroj: kicker.de, redakčně upraveno