Účastník Ligy mistryň mění trenéra. Do Mostu se vrací Jiří Tancoš

Přidat na Seznam.cz

Dlouhodobě nejlepší český tým házenkářek DHK Baník Most mění v probíhající sezoně trenérské obsazení. Po roce a půl se na lavičku vrací Jiří Tancoš, který u celku účastníky Ligy mistryň nahradil odvolaného polského kouče Adriana Struzika.

Jiří Tancoš je bývalým českým reprezentantem, který má za sebou bohatou hráčskou dráhu.

Po dorosteneckém období v domovském Mostě jsem v devatenácti letech odešel do béčka Dukly Praha v Písku a pak si měl vytáhli trenéři áčka. V pražské Dukle jsem zůstal pět sezon. Rád vzpomínám na mistrovské tituly. V roce 1996 jsem zamířil do Itálie, následovala angažmá v Chorvatsku, Francii a Německu. A tam jsem po hráčské kariéře začal i s trénováním,“ přibližuje svoji pestrou kariéru.

V Mostě už trénoval tamní celek v letech 2019-2021. „Po po návratu z Německa jsem přešel do ženské házené a nastoupil do Mostu po trenéru Peteru Dávidovi. A to byla velká výzva, protože můj předchůdce za tři a půl roku, co byl na lavičce, vyhrál s Baníkem čtyřikrát po sobě českou ligu,“ pokýval hlavou Tancoš.

Házenkářky Mostu startovaly pod vedením trenéra Tancoše v evropských pohárech a rovněž potvrdily pozici nejlepšího českého celku.

V jedné sezoně jsme absolvovali na evropské scéně dokonce čtrnáct zápasů, které přinesly velké zkušenosti,“ připomněl Tancoš.

Momentálně účinkuje Baník Most znovu v Lize mistryň, ale příliš se českému zástupci v této soutěži nedaří. Tým prohrál všech dosavadních šest utkání. A jeho postavení v domácí lize už není tak suverénní jako předtím. I proto došlo ke změně trenéra.