Tým Belgie chce Löwa jako trenéra

Přidat na Seznam.cz

Od svého odchodu z funkce reprezentačního trenéra je Joachim Löw bez práce. Nyní je zřejmě na seznamu uchazečů o volné trenérské místo.

Joachim Löw je údajně kandidátem na post trenéra belgické reprezentace. „Rudí ďáblové“ hledají nového trenéra od konce Roberta Martineze. Podle německého deníku Het Nieuwsblad je na seznamu přání několik jmen a jedním z nich je Joachim Löw. Dalšími dvěma jsou podle zprávy Mauricio Pochettino a André Villas-Boas, ostatní jsou neznámí.

Takto Löw mluvil o nové práci v říjnu

Pro Löwa by to byla první práce od léta 2021. Po celoevropském mistrovství Evropy nyní 62letý trenér rezignoval na funkci reprezentačního kouče Německa, ale vyloučil, že by ukončil kariéru. Podle deníku Sport Bild odmítl pouze práci konzultanta ve VfB Stuttgart.

„Už mám v úmyslu znovu přijmout práci ve fotbale. Na to je tento sport příliš zábavný. Když se teď dívám na fotbal, cítím opět motivaci, několik měsíců tomu tak nebylo.“ řekl v říjnu 2022 v rozhovoru.

V květnu 2022 řekl televizní stanici Sky, že se přiklání spíše k trénování klubu než národního týmu. „Pokud jste byl kdysi trenérem Německa, pak je samozřejmě těžké najít něco adekvátního jako reprezentační trenér někde jinde,“ řekl bývalý reprezentační kouč.

Čistě z hlediska individuální kvality by však belgický tým s hráči jako Kevin de Bruyne nebo Romelu Lukaku mohl být atraktivním úkolem.

Zdroj: nieuwsblad.be, sport1.de, mopo.de