Tvrdý pád. Česká tenisová naděje za necelý rok spadla o 90 míst na žebříčku WTA

Přidat na Seznam.cz

Šílený rok má za sebou česká tenisová naděje Linda Fruhvirtová. Za měsíc 19letá rodačka z Prahy střídá neúspěch za neúspěchem. Jestliže 26. června 2023 byla klasifikovaná na 49. žebříčku WTA, nyní je na 139. místě. A pád může pokračovat.

Možná se mezi elitu propracovala až moc rychle. Na Australian Open 2023, kde jí bylo teprve 17 let, se probojovala do 4. kola. Tenisová veřejnost zpozorněla – že by nástupnice Navrátilové, Novotné a Kvitové?

Čeští fanoušci jsou namlsaní. Poslední dobou nejméně jednou ročně postoupí některá česká hráčka do finále Grand Slamu, proto jsou tenisoví příznivci na reprezentantky nároční. Stačí se podívat na Karolínu Plíškovou, po jistou dobu jedničku na žebříčku WTA. Pár nepovedených turnajů jí vyneslo cejch promarněného talentu. Plíškové neprospívá ani poněkud nezúčastněný výraz ve vypjatých okamžicích – u českých fanoušků je v nemilosti, protože působí, že tomu nedává 100 %.

Linda Fruhvirtová to začala schytávat podobně. Její nečekané úspěchy loni přivábily média, instagramový profil olajkovalo bezmála 100 tisíc lidí, tenistka začala dávat rozhovory. Fanoušci od mladé hvězdy čekaly velké věci. Ale přišla krize. Na Canadian Open i Cincinnati Open vypadla Fruhvirtová v kvalifikaci, letos na Australian Open prošla jen do prvního kola.

Linda Fruhvirtová začala ztrácet sebevědomí. Letos podlehla hráčkám ze druhé stovky žebříčku: Bouzas Maneiro nebo Suzan Lamens. A tak se do druhé stovky hodnocení WTA poroučela i sama Fruhvirtová.

Výše hodnocená už je tedy i mladší ze sester Fruhvirtových Brenda. Snad zachová chladnou hlavu. V 17 letech má také skvěle našlápnuto, vyšly jí nedávno turnaje v Aucklandu i na Australian Open. Nyní je Brenda klasifikovaná jako 102. nejlepší tenistka světa.

Zdroj: Tipsport