Tvrďák Reaves sestřelil Hronka. Pak popřál našemu nejlepšímu obránci brzké uzdravení

Přidat na Seznam.cz

V posledních letech se snaží NHL nepřipouštět přehnaně tvrdou hru kvůli přibývajícím otřesům mozků, které bohužel mají i doživotní následky. Jedním z případů, o kterém se v poslední době mluví, je Jakub Voráček, který neví, zda se ještě někdy na led vrátí. Přesto se po kanadsko-amerických kluzištích nadále prohánějí hokejisté, kteří mají tvrdost v popisu práce a nehledí na zdraví svých soupeřů. Aspoň takto lze vnímat úmyslný střet Ryana Reaveseho na českého obránce Filipa Hronka.

Zákrok hráče Minnesoty na našeho nejlepšího obránce ve 4. minutě utkání byl dost nevybíravý, avšak rozhodčí to jako faul nevnímali… Dokonce i trenér Detroitu Derek Lalonde uznal, že se Hronek nezachoval ideálně. „Stačila chvilka nepozornosti, udělal ze sebe terč. Zákroky na hlavu jsou nebezpečné, ale nemyslím si, že by mu Ryan chtěl záměrně ublížit,“ uvedl detroitský kouč na pozápasové tiskové konferenci. Hronek se už do zápasu nevrátil.

Přesto se Hronkovi spoluhráči snažili Reavesovi pomstít, poprvé jim to však rozhodčí nedovolili. Avšak poté, co si Reaves našel později jinou „oběť“, už je nikdo, jmenovitě Ben Chiarot, nezastavil v pomstě. Reaves je však zkušený bitkař a Chiarota v pohodě zvládnul. Oba kohouti si pak šli na pět minut zchladit hlavy na trestné lavice. Reaves pak přes novináře nechal Hronka pozdravovat a podotkl, že snad bude v pohodě…

Utkání skončilo vítězstvím favorita, Minnesota porazila detroitská rudá křídla 4:1.

Zdroj: nhl.com, redakce, Twitter