Tuukka Rask oznámil konec kariéry! Co bude dělat dál?

Přidat na Seznam.cz

Každý příběh jednou končí, i ten těch největších legend. Tuukka Rask se ve středu 9. ledna rozhodl ukončit svou aktivní hokejovou kariéru, píše web SCOC. Ovšem neodešel bez srdcervoucícho vyjádření, které na svém Twitteru zveřejnil Boston.

O ukončení kariéry se brankář Bostonu Bruins rozhodl hned měsíc poté, co se 13. ledna vrátil po zotavení z operace, kterou podstoupil v červenci loňského roku. Bruins pak prostřednictvím svého twitterového účtu zveřejnili Raskovo vyjádření, které je vskutku obsáhlé.

„Nadešel ten den, o kterém jsem doufal, že nikdy nenastane. Ale když už je tady, tak cítím, že všem dlužím to, aby ode mě slyšeli, co to pro mě znamená,“ stojí v jeho prohlášení, které na Twitteru zveřejnil Boston. „Během posledních několika týdnů jsem si uvědomil, že moje tělo nereaguje tak, jak potřebuji, abych mohl podávat výkony, které očekávám nejen sám od sebe, ale které si zaslouží tým a fanoušci,“ vysvětluje Rask.

„Proto s těžkým srdcem oznamuji, že končím s hokejem. I když je mi moc líto, že se loučím s prostředím a s hrou, kterou miluji, jsem vděčný za to, že těchto 15 let mohl sdílet s těmi nejlepšími hráči a fanoušky v zemi,“ oznamuje finský gólman.

Rask byl tváří Bostonu po dobu neuvěřitelných patnácti let, během kterých zvládl odchytat 564 zápasů a dosáhnout 308 vítězství, což ho staví do pozice historické brankářské jedničky Bruins. V průběhu své kariéry dosáhl na mnoho úspěchů, ten nejvýraznější však zaznamenal v sezóně 2010/11, kdy s Bruins dokráčeli až na samotný vrchol NHL.

V téže sezóně získal Vezina Trophy, jež se uděluje nejlepšímu brankáři NHL. V roce 2014 si zase přivezl bronz z olympijských her, rok předtím byl vyhlášen nejlepším finským hokejistou. Nutno podotknout, Rask v NHL zanechá výraznou stopu a bude inspirací mnoha dalším gólmanům. Po zbytek letošního ročníku tedy Bruins musí spoléhat na dvojici Linus Ullmark – Jeremy Swayman.

Zdroje: stanleycupofchowder.com