Triumf Krejčíkové v Dubaji považuje WTA za jeden z nejpamátnějších tohoto roku

Přidat na Seznam.cz

S koncem roku přichází ve sportovním světě i bilancování, kterému se nevyhne ani tenis. Ženská světová organizace WTA dnes zveřejnila seznam nejlepších momentů napříč všemi turnaji. Tzn. že se zaměřila nejen na grandslamy, ale i na další turnajová klání. I proto sem mohla WTA zařadit památný triumf Barbory Krejčíkové z Dubaje, kde v březnu ovládla turnaj.

Ženská světová organizace se spíše zaměřila na hráčky, které nefigurovaly v první první dvacítce světového žebříčku. Krejčíková vstupovala do turnaje ve Spojených arabských emirátech z pozice světové třicítky. Jako jediné se jí během letošního roku podařilo na jednom turnaji porazit tři nejlepší hráčky žebříčku. Nejdříve porazila ve čtvrtfinále druhou nasazenou Bělorusku Arynu Sabalenkovou, následně si poradila se světovou trojkou Jessicou Pegulaovou z USA a triumf završila ve finále proti hráčce číslo jedna Polce Ige Swiatekové.

Mezi další památné zápasy letošního roku zařadila WTA i tyto tři duely. Ve finále v Lyonu porazila Alysia Parksová z USA, tehdy 79. na světě, pátou hráčku světa Caroline Garciovou z Francie. A poté ještě sem ženská světová organizace zařadila dva duely z Wimbledonu. Na první pohled velkým šokem byla čtvrtfinálová porážka světové jedničky Swiatekové s Ukrajinkou Elinou Svitolinovou, na druhou stranu ukrajinská hráčka je zkušená tenistka, která sklouzla žebříčkem dolů díky zranění.

A nakonec ještě WTA zmiňuje první kolo z All England Cupu, kdy Američanka Sofie Keninová už v prvním kole vyřadila černého koně turnaje krajanku Coco Gauffovou. Keninová je sice šampionka Australian open a finalistka Roland Garros z roku 2020, ale poté u ní nastal velký pokles formy, až vypadla z první stovky. A letos na Wimbledonu musela hrát dokonce kvalifikaci. Zvládla jí a poté na úvod porazila právě Gauffovou.

Zdroj: redakce, wtatennis.com