Třinec si vynutil sedmý zápas

Přidat na Seznam.cz

Hokejisté Třince mají za sebou nervy drásající duel s pražskou Spartou, po kterém si vynutili pokračování v sérii. Brankou vteřinu před koncem základní hrací doby poslal Voženílek utkání do prodloužení, ve kterém David Ciencala rozhodl o třetím bodu pro Oceláře.

V semifinále prohrávali svěřenci Zdeňka Motáka už 3:0 na zápasy, přesto se jim podařilo utéct hrobníkovi z lopaty a vynutit si rozhodující sedmé klání. Nejprve se radovali z triumfu 4:1 na domácím ledě, poté v Praze vybojovali těsné vítězství 2:3, a v posledním měření sil rozhodovalo o jejich třetím bodu až prodloužení.

Třinec byl jen krůček od vyřazení. Sparta se do vedení dostala na začátku třetí třetiny brankou Najmana, na kterou odpověděl jedinou vteřinu před závěrečnou sirénou reprezentant Daniel Voženílek. V prodloužení se diváci dočkali rozuzlení v 10. minutě, kdy David Ciencala tečoval Adámkovo nahození za Kovářova záda.

Slezanům se tak podařil husarský kousek, a o dokončení senzačního obratu budou usilovat v rozhodujícím utkání. To je na programu v sobotu 13. dubna v pražské O2 Areně. Vítěz z této dvojice narazí ve finále na Dynamo Pardubice, které si s Litvínovem poradili v nejkratším možném termínu. Perníkaři se mohli po konečném stavu série 4:0 radovat z hladkého postupu.

zdroj: autorský článek